• Nowy

Browar Kościerski. Historia i współczesność

15,00 zł
Brutto

Browar Kościerski – historia i współczesność jest pierwszą tego typu publikacją traktującą o kościerskim piwowarstwie i browarnictwie od średniowiecza po współczesność. 

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Z publikacji tej wyłania się obraz Kościerzyny jako jednego z ważniejszych ośrodków piwowarstwa na Pomorzu. Książka ta to nie tylko historia browarnictwa w Kościerzynie, lecz także wyjątkowa okazja do zapoznania się z reprodukowanymi w niej zabytkami kościerskiego piwowarstwa oraz rzadkimi i nie publikowanymi wcześniej materiałami ikonograficznymi. Ten element publikacji nadaje jej absolutnie unikatowy wymiar. Publikacja pozwoli Państwu na uzyskanie innego oglądu historii materialnej, gospodarczej i kulturalnej Kościerzyny oraz na odnalezienie nieznanego, a zapomnianego obrazu miasta wypełnionego gwarem piwnych biesiad i spotkań. Publikacja zawiera mnóstwo archiwalnych pocztówek, zdjęć oraz skanów dokumentów.

 

Indeks : 586 9788392612421

W magazynie : 1 Przedmiot

Opis:

Format:
22 x 22 cm
Język:
polski
Liczba stron:
47
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Ziemi Kościerskiej

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej
  • Obecnie brak na stanie

Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej

Wznowione wydanie albumu Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej. Jest on poświęcony 11 Kaszubom, których czlonkowie oddziału upamietnili  Kamieniami Pamięci na Placu Kaszubskim w Wierzchucinie. 

Cena 70,00 zł

Więźniowie policyjni w KL STUTTHOF (w świetle...

W I części, mającej charakter opracowania naukowego, przedstawiono ogólne kwestie związane z osadzaniem w niemieckich obozach koncentracyjnych więźniów w ramach instytucji aresztu ochronnego, omówiono kategorie więźniów obozu, podobieństwa i różnice występujące w różnych obozach koncentracyjnych. W poszczególnych rozdziałach omówiono więźniów policyjnych z takich organizacji jak Armia Krajowa, Szare Szeregi, Tajna Organizacja Wojskowa "Gryf Pomorski" czy Polska Armia Powstania.

W II części zamieszczony jest wykaz więźniów policyjnych osadzonych w KL Stutthof. Wykazowi nadano formę tabeli zawierającej 10 kolumn, obejmujących następujące dane: numer więźnia, nazwisko, imię, data urodzenia, adres, kategoria więźnia, jednostka kierująca, dzień osadzenia, przynależność państwowa, uwagi.

Cena 69,00 zł

Materiały etnograficzne z Pomorza Gdańskiego....

Materiały etnograficzne z Pomorza Gdańskiego ukazują dziedzictwo kulturowe, zwyczaje i pieśni z Kaszub, Kociewia oraz Powiśla i do dziś stanowią niezastąpione źródło informacji o ludowości polskich mieszkańców dawnych Prus Zachodnich. Zamieszczone materiały mogą posłużyć do odkrywania bogactwa kulturowego tych regionów, co z kolei jest ważnym elementem kształtowania się lub odkrywania tożsamości regionalnej. Ponadto w tekstach J. Łęgowskiego znajduje się wiele interesujących odniesień do współczesnych mu realiów społeczno-politycznych, które znacząco wpłynęły na tematykę podejmowaną przez ówczesnych naukowców oraz sposób podejścia do wielu kwestii, w tym kwestii językowych. Materiały te mogą więc stanowić ciekawy punkt wyjścia do kolejnych rozważań naukowych i popularyzatorskich.

Cena 42,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio