- Obecnie brak na stanie
Browar Kościerski. Historia i współczesność
Browar Kościerski – historia i współczesność jest pierwszą tego typu publikacją traktującą o kościerskim piwowarstwie i browarnictwie od średniowiecza po współczesność.
Z publikacji tej wyłania się obraz Kościerzyny jako jednego z ważniejszych ośrodków piwowarstwa na Pomorzu. Książka ta to nie tylko historia browarnictwa w Kościerzynie, lecz także wyjątkowa okazja do zapoznania się z reprodukowanymi w niej zabytkami kościerskiego piwowarstwa oraz rzadkimi i nie publikowanymi wcześniej materiałami ikonograficznymi. Ten element publikacji nadaje jej absolutnie unikatowy wymiar. Publikacja pozwoli Państwu na uzyskanie innego oglądu historii materialnej, gospodarczej i kulturalnej Kościerzyny oraz na odnalezienie nieznanego, a zapomnianego obrazu miasta wypełnionego gwarem piwnych biesiad i spotkań. Publikacja zawiera mnóstwo archiwalnych pocztówek, zdjęć oraz skanów dokumentów.
Indeks : 586 9788392612421
Opis:
- Format:
- 22 x 22 cm
- Język:
- polski
- Liczba stron:
- 47
- Oprawa:
- miękka
- Wydawca:
- Muzeum Ziemi Kościerskiej
Specyficzne kody :
Zobacz także
-
Tu może być twoja śmierć. Wòjnowé wspòmnienia...Cena 33,33 zł
-
Orkiestra Begama i moje życie (Kościerzyna)Cena 38,10 zł
-
Wspomnienia wpisane w historię małej Ojczyzny –...Cena 14,29 zł
-
Kłaniamy Ci się KościerzynoCena 14,29 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
WSTĘP W JĘZYKU POLSKIM. DOKUMENT W ORYGINALE - W JĘZYKU NIEMIECKIM.
W grudniu 2017 roku ukazał się drugi tom „Kataster fryderycjański okręgu kościerskiego 1772/1773”, część M-Z. Ze względu na fakt, iż jest to wyjątkowe wydawnictwo źródłowe dotyczące XVIII w. stanowi ono nie lada gratkę dla miłośników historii regionalnej i osób zajmujących się genealogią. Znajdziemy w nim szczegółowe informacje o poszczególnych miejscowościach, liczbie, nazwiskach i pozycji społecznej mieszkańców, powierzchni gospodarstw, żywym inwentarzu, plonach, itp. Uzupełnienie publikacji stanowi mapa Schroettera z lat 1796-1802.
Produkty w tej samej kategorii:
Takiego przewodnika po Kaszubach jeszcze nie było. Licząca blisko 500 stron publikacja to turystyczne kompendium prezentujące ponad 700 miejscowości położonych w centralnej i zachodniej części województwa pomorskiego – od podusteckich Zaleskich i leżącego nad Gwdą niewielkiego Domyśla po Łąg, do którego przyznają się też Borowiacy oraz podgdańskich Kłodawy i Rusocina.
ZESTAW zawiera 3 obrzerne tomy:
Niematerialne dziedzictwo kulturowe Pomorza Wschodniego - Monografia
Niematerialne dziedzictwo kulturowe Pomorza Wschodniego - Katalog część 1
Niematerialne dziedzictwo kulturowe Pomorza Wschodniego - Katalog część 2
Pomorze Zachodnie w XIX i początkach XX stulecia (1815-1918)
Album poświęcony dziejom gdańskiego kościoła pod wezwaniem św. Jana.