• Nowy

Kłaniamy Ci się Kościerzyno

15,00 zł
Brutto

Ze wstępu:

„Ta książka nie jest pracą historyczną o Kościerzynie, nie stanowi też monografii naszego miasta. Jest to garść wspomnień z mojego życia, które od urodzenia upływa w Kościerzynie..."

 

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

"...Celem moim było przybliżenie młodemu pokoleniu, a szczególnie moim dzieciom i wnukom, obrazu miasta z lat mego dzieciństwa, młodości i czasów obecnych, ukazanie życia ludzi na tle ważnych wydarzeń i przemian historycznych, zachodzących w Polsce i na świecie po roku 1920. Zdaję sobie sprawę, że przedstawiony przeze mnie obraz miasta jest niepełny, ale pisząc, sięgałam wyłącznie do własnej pamięci, do tego, co przeżyłam, widziałam, do opowiadań Rodziców, krewnych i znajomych. W odświeżaniu wspomnień bardzo pomagały mi rozmowy z ludźmi pamiętającymi dawną Kościerzynę, a było tych rozmów sporo. Wszystkim osobom, które w ten sposób przyczyniły się do wydania pierwszej książki z okazji 600-lecia Kościerzyny, składam serdeczne podziękowanie. Szczególne wyrazy wdzięczności składam koledze dr. Jerzemu Knybie, który zainspirował mnie do pisania wspomnień, przez cały czas służył radą i wspierał na duchu. Do opisania współczesnych dziejów Kościerzyny skłonił mnie i namówił mój były uczeń Antoni Stark, redaktor i wydawca tej publikacji. Przyjęty nowy tytuł w dużej mierze nawiązuje do poprzedniego wydania „Kłaniam Ci się, Kościerzyno”. Ta publikacja ma ukazać w szerszym zakresie ludzi, którzy darzyli i darzą nasze miasto sympatią i przywiązaniem oraz troską o jego dalszy rozwój.”

Bronisława Niedzielska

Indeks : 585 8373520880

W magazynie : 1 Przedmiot

Opis:

Oprawa:
miękka
Wydawca:
Stowarzyszenie Oświatowców Polskich
Format:
16x24cm
Język:
polski
Liczba stron:
208
Miejsce i rok wydania:
1998

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Katalog tradycyjnego budownictwa w...

„Katalog tradycyjnego budownictwa w Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach” autorstwa dr Tadeusza Sadkowskiego to znakomite kompendium wiedzy o obiektach, które możecie zwiedzić w Muzeum. Osadzenie opisywanego budownictwa w kontekście historycznym, społecznym i gospodarczym stanowi o wysokim walorze poznawczym publikacji oraz atrakcyjności jej treści.

Cena 120,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio