• -6,00 zł
  • ABC ekonomii
  • ABC ekonomii
  • ABC ekonomii
  • ABC ekonomii
  • ABC ekonomii

ABC ekònomii, pierszé kroczi w swiece dëtków - po kaszubsku (ABC ekonomii, pierwsze kroki w świecie finansów))

39,00 zł
33,00 zł Zniżka 6,00 zł
Brutto

Książka „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” zawiera 12 opowiadań, z których każde porusza inne zagadnienie ze świata ekonomii i finansów. Dzieci, wraz z głównymi bohaterami – Zosią i Maksem, poznają odpowiedzi na  nurtujące pytania.

Ilość

Hewò za sprawą Fùndacji Rodzënë Czepczińsczich, jaczi słëchô sã nasza wdzãczlëwòta, Kaszëbskò-Pòmòrsczé Zrzeszenié je wespółwëdôwcą niesamòwice wôrtny (sic!) ksążczi, co wprowôdzô dzecë krok za krokã w swiat reglów rządzącëch ekònomią. Aùtorzë: Wiktór Czepczińsczi  i Żanéta Kùpczik robią to przistãpno, a dzãka absolwentce kaszëbsczi etnofilologii Paùlënie Wãsersczi, co dlô nas nôwôżniészé – w kaszëbsczim jãzëkù. Je to wierã pierszi w historii taczi prowadnik pò finansach napisóny w naszym jãzëkù i sczerowóny do nômłodszich.

Më Kaszëbi jesmë znóny z òbszcządnoscë i òbrotnoscë. To midzë jinszima dzãka tim cnotóm udało sã nama przedërchac i zachòwac naszã apartnotã w czasach pòjmaniô. Móm nôdzejã, że ta ksążeczka ùmòcni i pòdtrzimô dëcha òbrotnoscë w pòsobnëch pòkòleniach Kaszëbów. Wierzã téż, że bãdze wôrtnym wspiarcym dlô zwiãkszeniô rozmajitoscë tématiczi zajmów pòdjimónëch na ùczbach kaszëbsczégò jãzëka w szkòle.

 

Spisënk zamkłoscë

 

Słowò òd aùtora

Rozdzél 1
Co to są dëtczi?

Rozdzél 2
Skądka sã bierzą dëtczi?

Rozdzél 3
Co to je cena?

Rozdzél 4
Robòta – co to je?

Rozdzél 5
Jaczi mòże miec wark?

Rozdzél 6
Domòwé òbrzészczi – co to je?

Rozdzél 7
Chto to je wòlontéra?

Rozdzél 8
Co to znaczi, że chtos je biédny?

Rozdzél 9
Co to taczégò je reklama?

Rozdzél 10
Domòwi bùdżet – co to taczégò?

Rozdzél 11
Co to je pòżiczka?

Rozdzél 12
Gdze i jak mòże szpórowac dëtczi?

Indeks : 542 978-83-959054-3-8

W magazynie : 166 Przedmioty

Opis:

Format:
21,5 x 21,5 cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
195
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Nie zaklinaj – sprawdzić się może! Legendy i...

Książka Nie zaklinaj - sprawdzić się może. Legendy i opowieści Kociewia jest wynikiem rzetelnych i z pasją prowadzonych badań terenowych nauczyciela Józefa Ceynowy (1905-1991), rodem z Połczyna w powiecie puckim, dobrze znanego nie tylko na Kaszubach, ale i w innych częściach Pomorza. 

Cena 25,00 zł

Werónka w przedszkòlu (Werónka w przedszkolu)

Werónka w przedszkòlu to kolorowa książeczka dla dzieci oraz ich rodziców lub dziadków, którzy potrafią wygospodarować chociaż kilka chwil na wspólne rodzinne czytanie. Przedstawia historię małej dziewczynki, którą mama po raz pierwszy zabrała do przedszkola. W pokonaniu strachu i tęsknoty pomaga jej tajemnicze zwierzątko.

Cena 10,00 zł
Legendy ziemi kartuskiej
  • Obecnie brak na stanie

Legendy ziemi kartuskiej

II wydanie 35 najpiękniejszych legend ziemi kartuskiej, ilustrowanych grafikami. Pochodzą z niemieckojęzycznego zbioru Paul Behrenda. Ich wyboru, tłumaczenia i opracowania wraz z komentarzami dokonał autor.

Cena 17,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio