

Nazywam się Balbina i we wrześniu idę już do czwartej klasy... Tak zaczyna się powieść dla najmłodszych czytelników w języku kaszubskim. Na stu stronach ilustrowanych kolorowymi rysunkami Joanny Koźlarskiej dzieci i młodzież poznają rok z życia Balbiny uczennicy jednej ze szkół podstawowych w niewielkim mieście nad morzem.
Książeczka pt. Balbina z IV B autorstwa Danuty Stanulewicz jest przeznaczona dla dzieci w wieku 9-12 lat. W sposób humorystyczny opowiada o życiu codziennym dziesięcioletniej dziewczynki, tytułowej Balbiny, jej rodziny i przyjaciół. Jest to przykład współczesnej kaszubskojęzycznej literatury dla dzieci o tzw. uniwersalnej treści.
Publikacja przełożona została na język kaszubski przez Bożenę Ugowską, znaną kaszubską poetkę i doświadczoną tłumaczkę, która w swoim dorobku ma przekłady licznych tekstów, a także opracowanie redakcyjne m.in. zbioru "W krainie baśni i bajek kaszubskich". Książeczka z powodzeniem może posłużyć jako pomoc dydaktyczna w nauce języka kaszubskiego, szczególnie na początku II etapu edukacyjnego. Ponadto, niektóre dialogi zawarte w książeczce mogą stanowić podstawę scenariuszy krótkich szkolnych przedstawień teatralnych.
Zbiór 16 wierszowanych bajek w kaszubskiej i polskiej wersji językowej to doskonała pamiątka z Kaszub oraz zaproszenie dla wszystkich do zabawy i nauki języka kaszubskiego. Bajki, jak wymaga tego gatunek, niosą też ponadczasowe przesłanie, iż dobro zawsze zwycięża.
Kaszubski śpiewnik szkolny to trzeci z serii śpiewników prezentujących tradycyjne i współczesne pieśni z Kaszub.
Podręcznik pomocniczy do nauczania języka kaszubskiego w klasach 1-3, Część 3
Pusta noc to niezwykły i wciąż żywy na Kaszubach obyczaj. Dotyczy on ostatniej nocy przed pogrzebem zmarłej osoby, kiedy to ludzie gromadzą się w domu nieboszczyka, aby odmówić tam różaniec. Po odmówieniu modlitwy zgromadzeni jednak nie odchodzą do swoich domów. Pozostają w domu żałoby, aby do rana śpiewać pieśni pustonocne.
Wiersze dla dzieci Stanisława Jankego są od wielu lat chętnie czytane przez najmłodszych, recytowane podczas konkursów „Rodnô Mòwa” i przy innych okazjach. Poeta potrafił w nich dotrzeć do dziecięcej wyobraźni, opisać codzienne sprawy, które dla kilkulatków są „najważniejsze na świecie”, a wielu dorosłych w ogóle ich nie zauważa.
Do książki dołączony jest audiobook
Opracowana przez Aleksandrę i Dariusza Majkowskich historia małego Remusa i jego przygód.
Plansza ma uchwyt do powieszenia.
Rozmiar 97 cm x 70 cm
Plansza z rodzajami haftu na Pomorzu.