Tobaka dlô Kaszëbów (Tabaka dla Kaszubów)

15,24 zł
Cena nie uległa zmianie

Książka zawiera w sobie opowiadania nagrodzone na Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim im. Jana Drzeżdżona z lat 1996-2005.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Ciekawe opowiadania związane z kulturą i tradycją kaszubską, wychwalające spokojne życie na wsi oraz etos ciężkiej pracy rolnika. Całość książki wydana w języku kaszubskim w niesamowity sposób ukazuję piękno tego języka, który jest soczysty, a zarazem przyjazny, z bardzo bogatym słownictwem. Autor z żartem i lekkością opowiada o świecie Dąbrowë, w którym możemy ujrzeć szeroką wiedzę o tradycyjnej wsi na Kaszubach końca XX i początku XXI stulecia.

Indeks : 221 83-89692-15-5

Opis:

Format:
15x21cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
113
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Miejsce i rok wydania:
Wejherowo 2005

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Kindheit / Dzieciństwo

Pamiętniki Anny Łajming to pochłaniająca czytelnika trylogia: „Dzieciństwo”, „Młodość”, „Mój dom” – splata się tu pogodny nastrój z prozą życia, autentyzmem przeżyć wewnętrznych, z obrazem przedwojennej Polski. 

Kindheit to pierwszy tom pamiętników, wydany w języku niemieckim.

Cena 28,57 zł
Cisza

Wznowiony przez Wydawnictwo Region zestaw powieści Jana Piepki. W skład zestawu wchodzi sześć znanych powieści kaszubskiego literata: Purtkowe stegny, Hanesk, Szumiące wrzosy, Dzierzby w głogach, Cisza, Komu przypisano miłość... 

Cena 37,14 zł
„Czas Zelinta” i inne opowiadania.

Teksty, które złożyły się na tę antologię to nagrodzone lub wyróżnione utwory z czterech już edycji konkursu prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona, zorganizowanego przez  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie w latach 1996-1999 oraz wspartego przez liczne grono przyjaciół i sponsorów, wymienionych w nocie edytorskiej.

Cena 14,29 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio