Tobaka dlô Kaszëbów (Tabaka dla Kaszubów)

16,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Książka zawiera w sobie opowiadania nagrodzone na Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim im. Jana Drzeżdżona z lat 1996-2005.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Ciekawe opowiadania związane z kulturą i tradycją kaszubską, wychwalające spokojne życie na wsi oraz etos ciężkiej pracy rolnika. Całość książki wydana w języku kaszubskim w niesamowity sposób ukazuję piękno tego języka, który jest soczysty, a zarazem przyjazny, z bardzo bogatym słownictwem. Autor z żartem i lekkością opowiada o świecie Dąbrowë, w którym możemy ujrzeć szeroką wiedzę o tradycyjnej wsi na Kaszubach końca XX i początku XXI stulecia.

Indeks : 221 83-89692-15-5

Opis:

Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Format:
15x21cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
113
Miejsce i rok wydania:
Wejherowo 2005

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Cisza

Wznowiony przez Wydawnictwo Region zestaw powieści Jana Piepki. W skład zestawu wchodzi sześć znanych powieści kaszubskiego literata: Purtkowe stegny, Hanesk, Szumiące wrzosy, Dzierzby w głogach, Cisza, Komu przypisano miłość... 

Cena 39,00 zł

Byliśmy Niewinni

Byliśmy Niewinni to opowieść o przyjaźni, miłości i oddaniu, a wszystko to w obliczu dramatycznych wydarzeń u schyłku roku 1939. Gdy świat staje w płomieniach, a wszystko co znane i kochane ulega bezpowrotnej zagładzie, trzeba żyć dalej i dokonywać wyborów. Czy trójce nastoletnich bohaterów uda się w takich warunkach przetrwać ? A może wojna zniszczy wszystko o czym marzyli i o co walczyli?

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 65,00 zł -15,00 zł Cena 50,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio