• Nowy

Dobro zwycięża. Legendy z Kaszub i Pomorza

39,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Świat Kaszub i całego Pomorza zamknięty w legendach spisanych przez kaszubskiego pisarza, działacza kultury i nauczyciela. 

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Józef Ceynowa odwołuje się do codzienności zamieszkującej tu ludności, tłumaczy m.in. pochodzenie nazw, tajemniczych kamieni i objaśnia znane od pokoleń tradycje. Zbiór zawiera ponad 50 opowieści uporządkowanych jest geograficznie w czterech rozdziałach dotyczących Kaszub i Borów Tucholskich, Kociewia, Gdańska oraz Ziemi Chełmińskiej. Książka ta to zaproszenie do dawnego świata, gdzie zaprzeszłe wydarzenia, jak to w legendach bywa, łączą to co namacalne z tym, co magiczne. Po kaszubskich polach biegają purtki, w lasach kryją się zaklęci rycerze, a w starych osadach pogańscy bogowie. Historia przeplata się z wyobraźnią tak bardzo, że trudno je rozróżnić. Na szczęście jedno jest pewne – na Kaszubach i Pomorzu zawsze dobro zwycięża.  

Indeks : 661 9788375918649

Opis:

Wydawca:
Region
Format:
13x20cm
Język:
polski
Liczba stron:
189
Oprawa:
miękka
Miejsce i rok wydania:
2023

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Bajki
  • Obecnie brak na stanie

Bajki

Kolorowa książeczka dla dzieci z pięknymi, dużymi ilustracjami. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Cena 25,00 zł
Legendy ziemi kościerskiej
  • Obecnie brak na stanie

Legendy ziemi kościerskiej

II wydanie tomiku 32 legend, ilustrowanych grafikami i zdjęciami z przełomu XIX i XX wieku. Legendy pochodzą z niemieckojęzycznego zbioru Paul Behrenda. Ich wyboru, tłumaczenia i opracowania wraz z komentarzami dokonał autor.

Cena 17,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio