Gra nawiązuje do powieści Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Remusa” oraz kaszubskiej mitologii. Głównym bohaterem powieści jest Remus, który wędruje po Kaszubach z taczką wypełnioną głównie książkami i dewocjonaliami. Jego misją jest uratowanie Królewianki , która pragnie wrócić do swojego zamku.
Mòja pierszô Bibliô. Nowi Testament w òbrôzkach (Moja pierwsza Biblia. Nowy Testament w obrazkach)
Opowieści z Nowego Testamentu w wersji dla najmłodszych. Książka z płytą CD - czytają Magdalena Kropidłowska i Dariusz Majkowski.
Któż z nas nie lubi dobrych wieści? Ewangelia to właśnie Dobra Nowina! Jezus dał nam wszystko, co może nadać naszemu życiu sens i z nadzieją patrzeć w wieczność. Pierwsi uczniowie uwierzyli w Jezusowi. Dostrzegli w Nim wyczekiwanego Mesjasza i uznali Go Bogiem. Swą miłość do Niego przekazali kolejnym uczniom… Dziś my jesteśmy zobowiązani do tego, by przekazać wiarę młodszemu pokoleniu. „Mòja pierszô Bibliô. Nowi Testament w òbrôzkach” może nam pomóc w tym zadaniu, gdyż opowiadania tu zawarte – w dwugłosie słowa i obrazu – uczą, jak kochać Jezusa, wejść z Nim w żywą relację, jak być Mu posłusznym nawet wtedy, gdy napotykamy trudności. Ufam, że spotkanie małych czytelników z nowotestamentowymi bohaterami pomoże im odkryć bogactwo wiary i z radością głosić, że Jezus żyje.
Dr nauk teologicznych Teresa Klein
Indeks : 435 978-83-62137-31-2
Opis:
- Format:
- 17x24cm
- Język:
- kaszubski
- Liczba stron:
- 128
- Oprawa:
- miękka
- Wydawca:
- Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
- Miejsce i rok wydania:
- Gdańsk 2019
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Kolejny tom z serii Biblioteki Pisarzy Kaszubskich.
Produkty w tej samej kategorii:
Prezentowany zbiór składa się z 16 kazań, wygłaszane były one od 1898 roku do 1909 roku w różnych świątyniach. Okazją wygłoszenia kazań były święta maryjne, m.in. uroczystość Narodzenia NMP, Niepokalanego Poczęcia NMP, Wniebowzięcia NMP, na uroczystość najczystszego Serca Maryi.
Budowa kazań jest rożna, niektóre są długie, składają się z tekstu ciągłego, podzielonego na części, inne z kolei są króciutkie, na pół strony rękopisu, w tym wypadku są to konspekty rozpisane na punkty, wskazówki dla ewentualnego kaznodziei, jakie zagadnienia i w jakiej kolejności ująć w kazaniu.
W kazaniach pojawiają się odwołania do Pisma Świętego Nowego Testamentu
Sympozjum Chrześcijaństwo na Pomorzu. Kultura duchowa i materialna stanowi naukowe, duchowe i artystyczne przedsięwzięcie, którego celem są realizowane raz w roku konferencje, poświęcone Świętym i Patronom Pomorza, mającym swój istotny udział w kształtowaniu świadomości dziedzictwa duchowego zarówno w wymiarze jednostkowym, regionalnym, jak też globalnym. Zadaniem tego projektu jest przybliżenie kultury duchowej i materialnej naszego Wspólnego Dobra, a także przyczynienie się do umocnienia świadomości miejsca i regionu, w którym się żyje poprzez sięganie do źródeł duchowości. W dawnych wiekach swoją postawą, wiarą, męstwem i odwagą wartości duchowe poświadczali chrześcijanie, których sława i kult przetrwały do czasów współczesnych.
Pierwsze wydanie Księgi Wyjścia w przekładzie języka oryginału (hebrajskiego) na język kaszubski.
PROMOCJA w komplecie taniej!
Tylko teraz cały Pięcioksiąg Mojżeszowy w promocyjnej cenie 129,90 zł
Knéga Zôczątków, Knéga Wińdzeniô, Knéga Kapłańskô, Knéga Lëczbów, Knéga Pòwtórzonégò Prawa