• Pięcioksiąg WSTĘP

Pięcioksiąg WSTĘP

25,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Książka stanowi słowo wstępne do pięcioletniego projektu tłumaczenia Pięcioksięgu z języka oryginału (hebrajskiego) na język kaszubski. 

Ilość

Od Wydawcy

Dokonany przez Ojca Profesora dr. hab. Adama Ryszarda Sikorę OFM przekład Pięcioksięgu z języka oryginału (hebrajskiego) na język kaszubski stanowi kamień milowy w procesie rozwoju kaszubszczyzny i ugruntowywania jej pozycji na mapie językowej świata. To doniosłe wydarzenie wpisuje się też w ciąg wysiłków podejmowanych przez osoby skupione od dziesięcioleci wokół Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, zmierzających do pomnożenia dorobku kultury kaszubskiej. Cieszymy się, że jako organizacja skupiająca ludzi zjednoczonych wokół idei i działających na rzecz przyszłości naszej Małej Ojczyzny mogliśmy być wydawcą owoców trwającej pięć lat translatorskiej pracy o. Sikory, jakim jest Pięcioksiąg w języku kaszubskim. Pionierskie w wielu aspektach badania o. Adama R. Sikory i niezwykle wymagające dociekania językowe, zmierzające do jak najwierniejszego oddania w języku kaszubskim przesłania słowa Bożego zawartego w Torze, wynoszą kaszubszczyznę na wyższy poziom. Na potrzeby tego tłumaczenia konieczne było opracowanie nowych słów i określeń (neologizmów) dla opisania rzeczywistości dotychczas nie w pełni dla użytkowników języka kaszubskiego dostępnej. Charakter tego dzieła wyznacza więc nową jakość w piśmiennictwie kaszubskim i otwiera nowe perspektywy. Jako prezesi Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, pełniący swoje obowiązki w okresie wydawania kolejnych ksiąg Pięcioksięgu, w imieniu całej społeczności kaszubskiej, wyrażamy ogromną wdzięczność Ojcu Profesorowi dr. hab. Adamowi Ryszardowi Sikorze za nieoceniony i iście stolemowy wysiłek na rzecz rozwoju kultury i dziedzictwa naszej pięknej Małej Ojczyzny.

Niech cały Pięcioksiąg służy Bogu ku chwale, a nam Kaszubom ku pożytkowi!

Łukasz Grzędzicki, Prof. Edmund Wittbrott

Indeks : 013 978-83-62137-27-5

Opis:

Format:
15x21cm
Język:
polski
Liczba stron:
104
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2019

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Pięcioksiąg -wersja ekskluzywna

Przedstawiamy Państwu ekskluzywne wydanie Pięcioksięgu Mojżeszowego po kaszubsku w eleganckim ETUI.

Komplet zawiera: WSTĘP do całego tłumaczenia, Knégã Zôczątków, Knégã Wińdzeniô, Knégã Kapłańską, Knégã Lëczbów, Knégã Pòwtórzonégò Prawa.

Cena 170,00 zł

Prymas z Kaszub. Wywiad z abp. Henrykiem...

Dzieło przedstawia sylwetkę i życie dostojnika z Kaszub, ze szczególnym uwzględnieniem jego 20-letniej posługi na stolicy arcybiskupiej i metropolitalnej w Gnieźnie. Nie zabrakło w nim wspomnień z okresu dzieciństwa i młodości spędzonych na Pomorzu. 

Cena 30,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio