
Cëda òd pòcëdów swiata czyli „Spadł kiedyś w...
Płyta zawiera tłumaczenia wierszy Tuwima na język kaszubski oraz piosenki, w muzycznej interpretacji dzieci kaszubskojęzycznych.
Druga odsłona FISZEK na rynku pomocy edukacyjnych do nauki języka kaszubskiego! GRATIS - nagrania do pobrania z internetu.
FISZKI - KASZUBSKI NA CODZIEŃ to idealny sposób żeby rozpocząć naukę języka kaszubskiego, zawierają najważniejsze i najpotrzebniejsze słowa, które trzeba znać chcąc swobodnie prowadzić rozmowę i znać nazwy codziennych czynności, rzeczy itp.
Dlaczego FISZKI Kaszubski na co dzień?
PO PIERWSZE: przemyślany dobór treści oraz przejrzystość samych kartoników gwarantują szybkie zapamiętanie słów i zwrotów.
PO DRUGIE: bazujące na teorii Sebastiana Leitnera pudełko MEMOBOX zapewnia ich utrwalenie w pamięci długotrwałej - dzięki testowaniu (test-enhanced learning) oraz rozłożeniu powtórek w czasie (spaced repetition).
Hasła, wyrażenia i zdania zaprezentowano na 350 trwałych kartonikach, które zaprojektowano ze szczególną dbałością o prostotę i przejrzystość. Dzięki Fiszkom Kaszubski poznasz nie tylko bogate słownictwo, a także wzory odmian, formy nieregularne czy reguły gramatyczne. FISZKI zawierają również nagrania pomocnicze z wymową i tłumaczeniem.
Przykładowe zdania do KAŻDEGO słówka to gotowe wzorce komunikacyjne, dzięki którym przećwiczysz ich użycie w kontekście. Zapamiętuj skutecznie, wykorzystując system z kolorowymi przegródkami.
Ucz się mobilnie – w drodze do pracy lub szkoły! Pomoże w tym dołączone pudełko na fiszki.
Indeks : 241 978-83-7843-905-9
W magazynie : 42 Przedmioty
Opis:
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Płyta zawiera tłumaczenia wierszy Tuwima na język kaszubski oraz piosenki, w muzycznej interpretacji dzieci kaszubskojęzycznych.
Bestiariusz pomorski to bogato ilustrowana publikacja prezentująca nadprzyrodzonych bohaterach pomorskich wierzeń i legend. Pojawiające się tu opisy bóstw oraz innych magicznych istot wywodzą się zarówno z przekazów utrwalonych w tradycji ludowej, jak i przetworzonych w tekstach kultury XIX i XX wieku.
Werónka wyrusza na wycieczkę, by podziwiać zabytki Kaszub. Zwiedza gotycką architekturę, barokowe wnętrza kościoła w Żarnowcu i spaceruje po kościerskim Rynku.
M. Borzyszkowska-Szewczyk, C. Obracht-Prondzyński, B. Cirocka Znaki i miejsca w przestrzeni kulturowej Miasta
Zwierzęta na zaklętej stegnie / Zwierzãta na zaklãti stegnie
Probleme und Herausforderungen der Interkulturellen Bildung: Deutsche und polnische Erfahrungen
Materiały pokonferencyjne
red. C. Obracht-Prondzyński