• Nowy

Kafle ceramiczne "Ojcze Nasz" po kaszubsku

3 252,03 zł
Cena nie uległa zmianie

Wykonawca: Jan Kreft

Wymiary: 70 x 80 cm

Komplet składa się z 18 kafelek.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Kafle ceramiczne z kaszubską wersją "Ojcze Nasz" inspirowane tablicą, którą we wrześniu 2000 roku odsłonięto w jerozolimskim kościele Pater Noster – najważniejszy moment pielgrzymki Kaszubów, zorganizowanej przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, do Ziemi Świętej.

Wzięło w niej udział ponad 400 osób, którym towarzyszył arcybiskup Tadeusz Gocłowski, marszałek Sejmu Maciej Płażyński, prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego prof. Brunon Synak.

Pomysłodawcą wmurowania tablicy był ks. infułat Stanisław Bogdanowicz z Gdańska. Zimą 1999 roku opiekujące się kościołem siostry karmelitanki bose wyraziły zgodę na umieszczenie tekstu w języku kaszubskim obok 95 innych z całego świata.

 

Indeks : 301

Opis:

Format:
70 x 80 cm
Miejsce i rok wydania:
2023

Specyficzne kody :

Produkty w tej samej kategorii:

Pomerania 5/2022

Czasopismo o tematyce społeczno-kulturalnej dotyczącej Pomorza i Kaszub wydawane od 1963 roku przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Cena 4,76 zł
Dzieje Wejherowa na jeden dzień
  • Obecnie brak na stanie
Dzieje Wejherowa na jeden dzień

Książka „Dzieje Wejherowa na jeden dzień” w przystępny sposób przedstawia najważniejsze wydarzenia mające wpływ na dzieje i rozwój grodu Jakuba Wejhera. W związku z okolicznościami, które przyczyniły się do jego powstania, wiele uwagi poświęcono początkom miasta, ale także epokom późniejszym (XIX i XX w). Liczne ilustracje pomogą czytelnikom poczuć „ducha” wydarzeń i epoki, które zostały opisane.

Cena 37,14 zł
KASZËBË

Kaszuby, podobnie jak Śląsk, są na tle pozornie monolitycznej tożsamościowo Polski regionem wyjątkowym. Przez lata traktowane z podejrzliwością – dla jednych zbyt polskie, dla drugich zbyt niemieckie. Rozpięte pomiędzy Wschodem a Zachodem, z własnym językiem, świadome swej odrębności, mocno zanurzone w historii, otoczone wspaniałą przyrodą.

Cena 31,43 zł
Kosznajderia powojenne losy i współczesne...

To opracowanie ma zupełnie inny charakter, gdyż analizuje historię miejsca, na które przybyli ludzie z różnych stron Polski, znajdując tu swoje miejsce na ziemi. Na ile czują się związani z miejscem i jego historią? Czy możemy mówić o Kosznajderii 2.0.

Cena 75,24 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio