• Cyprión Kamil Norwid Wëbróné wiérztë
  • Cyprión Kamil Norwid Wëbróné wiérztë
  • Cyprión Kamil Norwid Wëbróné wiérztë

Cyprión Kamil Norwid Wëbróné wiérztë (Cyprian Norwid, Wiersze wybrane)

35,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Të mie do piesnie pòkórny nie wòłôj…

Skaszëbia Ida Czajinô ë Janusz Mamelsczi

Ilość

Przekład poezji Norwida na kaszëbsczi jazëk, jaczi òtrzëmiwómë w wëdôwónym latos zbiérkù, je òsoblëwie wôżny conômni z dwóch jeleżnosców. Pierszô parłãczi sã z rokã 2021, ògłoszonym w Pòlsce „Rokã Cëpriana Norwida”. Tak tej Kaszëbi téż wpisywają sã w no ùpamiãtnienié, chcąceùtczëc nen czas òsoblëwim artisticznym dokażą. Drëgô jeleżnosc mô barżi filologiczno-pòczestną nôtërã – je pòstãpnym akta nobilitacji kaszëbszczégò jãzëka i pòdsztrichnienim jego wôrtnotë.

Indeks : 176 978836351530

Opis:

Format:
14x21cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
130
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Wydawnictwo Pewne
Miejsce i rok wydania:
Kielce 2021

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Ślad wody
  • Obecnie brak na stanie

Ślad wody

Pierwszy tom serii skierowanej do dorosłego czytelnika, osadzonej w świecie dawnych Słowian. Bohaterką tomu jest Gniewicha. Nie jest piękna. Nie jest nawet miła. Nie jest bogata i nie dysponuje żadną magią. Jest niemal tak zwyczajna, że aż nudna. Ma jednak pewną ważną cechę. Jest niebywale inteligentna. Czy to wystarczy, by przetrwać w świecie Stworzy?

Cena 35,00 zł

Mój z mòją (Mój z moją)

Krystyna Lewna, laureatka Kaszubskiej Nagrody Literackiej za rok 2018, zdobywczyni nagród w konkursach prozatorskich im. Jana Drzeżdżona najchętniej opisuje sytuacje społecznego wykluczenia, upadek tradycji rodzinnych, karierowiczostwo, materializm, powszechną zazdrość, agresję i nienawiść. Najnowszy tom utworów Lewnej to nade wszystko świat kobiet ukazanych w naturalistycznym świetle…

Cena 25,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio