• Nowy
Ludowe rytuały lecznicze na Pomorzu
  • Ludowe rytuały lecznicze na Pomorzu

Ludowe rytuały lecznicze na Pomorzu

56,00 zł
Brutto

Ludowe rytuały lecznicze na Pomorzu

Lecznictwo ludowe jest ważnym działem wiedzy użytkowej przynależnym do kultury ludowej. Jednakowoż istotny dla zrozumienia czym lecznictwo ludowe w istocie jest, wydaje się być jego aspekt symboliczny. 

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Ludowe rytuały lecznicze na Pomorzu

Autor proponuje odczytanie znaczenia rozmaitych form leczenia i praktyk religijno-magicznych stosowanych dawniej na Pomorzu poruszając się wśród symboli, znaków i struktur. Dane językowe zawarte w opisach etnograficznych stanowią istotne wskazówki do odkrycia znaczenia czynności symbolicznych wykonywanych w procesie uzdrawiania. Wskazują na bardzo ważną rolę języka jako przekaźnika wyobrażeń i równocześnie narzędzia walki z chorobą. W kulturach tradycyjnych leczenie przyjęło formę rytuału, którego celem jest wydobycie człowieka z choroby, ze stanu pozornej śmierci, po to, aby odzyskał zdrowie, a więc powrócił do życia. Książka pełna jest magicznych uzdrawiających zamawiań...

Indeks : 648 9788366410336

Opis:

Format:
20x20cm
Język:
polski
Liczba stron:
199
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
Miejsce i rok wydania:
2022

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Kuźnica. Obrazki z lat 1910-1945

Książkę stanowi 19 opowiadań autorstwa Józefa Ceynowy, opisujących życie mieszkańców miejscowości Kuźnica na Półwyspie Helskim w początkach XX wieku. Losy bohaterów przeplatają się w nich z wydarzeniami z historii Kaszub. Opowiadanie te zostały spisane w latach 70. XX wieku.

Cena 25,00 zł

Raz na ludowo. Od folkloru tanecznego do folku

Publikacja zawiera teksty sześciu autorów – etnografów, tancerzy i regionalistów z Pomorza oraz innych części kraju. Bogato ilustrowana książka będzie idealną propozycją dla osób zainteresowanych transformacjami zachodzącymi na gruncie kultury ludowej.

Cena 20,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio