• Nowy

Legendy krzyżackie

26,00 zł
Brutto

Najnowsza książka Anny Koprowskiej-Głowackiej zawiera około 90 legend związanych z państwem Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie założonym nad Bałtykiem w XIII wieku oraz jego gospodarzami - otaczanych nimbem tajemnicy rycerzy w białych płaszczach z czarnym krzyżem.

 

 

Ilość

Teksty zostały napisane współczesnym językiem i podzielone na trzy części w ujęciu terytorialnym: pierwsza - dotyczy ziemi chełmińskiej, druga - terenów na zachód od Wisły (we współczesnym województwie pomorskim), a trzecia - Ziem Prusów (na dzisiejszych Warmii i Mazurach). Zapraszamy na spotkanie z legendami, które w pełnych cudowności i niezwykłych zwrotów akcji opowieściach przedstawiają to, jak pokolenia mieszkańców tych ziem zapamiętały obecność na nich krzyżaków.

Indeks : 593 9788375913767

W magazynie : 3 Przedmioty

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
polski
Liczba stron:
152
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Region
Miejsce i rok wydania:
2014

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Bajki kaszubskie. Kaszubska współczesność z...

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją będącą pokłosiem wystawy Kaszubska współczesność z korzeni wyrasta w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Jest ona uzupełnieniem ekspozycji i alternatywą do zapoznania się  z niektórymi treściami – legendami -  prezentowanymi na wystawie bez wychodzenia z domu.

Cena 45,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio