Wszëtczim nie dogòdzy… Gôdczi ksãdza Rómana Skwiercza (Wszystkim się nie dogodzi... Gadki ks. Romana Skwiercza)
2Płyta zawiera 17 najciekawszych i najzabawniejszych dowcipów oraz opowiadań księdza Romana Skwiercza, urodzonego w Pucku gawędziarza, wielokrotnie nagradzanego podczas Turniejów Gawędziarzy Ludowych Kaszub i Kociewia we Wielu.
Zobacz także
-
Gùczów Mack gôdôCena 36,19 zł
-
W widze dnia. Gôdczi i bôjczi z Kaszëbsczi / W...Cena 28,57 zł
-
Gôdczi wùje Léòna dzél II i jiné dokazë (Gadki...Cena 40,00 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Prezentowana publikacja stanowi plon wydarzeń z roku 2016, kiedy to w Sianowie i na Kaszubach obchodzono 50-lecie koronacji Matki Boskiej Sianowskiej. Należy stwierdzić, że redaktorowi udało się w książce połączyć artykuły naukowe z esejami i komunikatami, mającymi w dużej mierze charakter wspomnieniowy, a materiał zebrany w książce potwierdza znaczenie Sanktuarium w Sianowie dla kaszubskiej tożsamości religijnej. Sądzę, że książka ma szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców, niekoniecznie związanych z Kaszubami i w ten sposób w większym stopniu spopularyzować Sianowo i jego Sanktuarium także poza Kaszubami.
dr hab. Karol Polejowski
Druga płyta z muzealnej serii "Gôdczi kaszëbsczich gôdôszów" zatytułowana ,,Jachtë z plestą… gôdczi Józefa Roszmana’’. Józef Roszman, gawędziarz pochodzący z Połczyna, od lat 70. ubiegłego wieku występuje na kaszubskiej scenie opowiadając anegdoty. Na płycie znajduje się 18 opowiadań, gadek, w gwarze belockiej, które rozśmieszą, ale też zmuszą do refleksji.
Jest to niemal półtysięczny zbiór popularnych dowcipów spisanych w języku kaszubskim od kilkudziesięciu osób z całego regionu kaszubskiego. W zbiorze wykorzystana jest też dotychczasowa literatura regionu. Dowcipy cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców Kaszub. W 2010 roku ukazało się wznowienie tomiku poszerzone o kolejne 60 dowcipów
Produkty w tej samej kategorii:
Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Hieronima Jarosza Derdowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu Eugeniusza Gołąbka, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic.
UWAGA! PUDEŁKO BEZ FOLII OCHRONNEJ! Sto pierwszych słówek i trzysta sześćdziesiąt pięć bardziej zaawansowanych.