

Zbiór 80 wierszy dla dzieci pt. „Czë mùcha mô jãzëk” Tomasza Fopke stanowi bogate źródło do pracy edukacyjnej, jak też służyć może młodym recytatorom podczas konkursów „Rodnô Mòwa”, czy „Bë nie zabëc mòwë starków”.
Zbiór 80 wierszy dla dzieci pt. „Czë mùcha mô jãzëk” Tomasza Fopke stanowi bogate źródło do pracy edukacyjnej, jak też służyć może młodym recytatorom podczas konkursów „Rodnô Mòwa”, czy „Bë nie zabëc mòwë starków”. Wiersze mają różnorodną tematykę i adresowane są do dzieci od trzeciego roku życia. Przy wyborze utworów autor skorzystał z konsultacji nauczycieli-kaszubistów pracujących w różnych części Kaszub. Do części zamieszczonych w tomiku tekstów – powstały melodie, które wraz z tłumaczeniami na polski, nagraniem wymowy oraz z podkładami muzycznymi znaleźć można na stronie autora www.fopke.pl. Zbiór jest pięknie ilustrowany. Wydawcą jest Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Całości dopełnia płytka-audiobook, gdzie autor czyta swoje wiersze.
Tekst oryginalny sprawdzony z rękopisem Autora
Biblioteka Pisarzy Kaszubskich t. 5
Wstęp: Józef Borzyszkowski, Adela Kuik-Kalinowska, Jerzy Treder
Opracowanie i przypisy: Jerzy Treder
Kaszubską Kapelę Rodzinną BAS tworzą trzy pokolenia: Teresa i Henryk Klasowie, ich córka Lucyna Czaja, synowie Leszek, Piotr i Łukasz oraz wnuki: Paweł i Małgosia Czajowie oraz Igor i Wiktor Klasowie (synowie Leszka).
Zbiór bajek i baśni napisanych w języku kaszubskim.
Redakcji i wyboru bajek dokonała Bożena Ugowska, ilustracje wykonała Natalia Krzyżanowska.
"Farwë Kaszëb. Abecadlnik haftu kaszubskiego" - kolorowanka adresowana do najmłodszego pokolenia.
Pierwsze tłumaczenie na język kaszubski światowego klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz niestarzejącego się bestsellera
Drogie dzieci, zapraszam Was do lektury kolejnej części przygód Bycia herbu Kasztan. W poprzedniej części nasz mały bohater zwiedzał ziemię lipnicką - Gochy. Teraz udaje się „bôtem” do sąsiedniej gminy Studzienice.
Druga część pomorskiego przewodnika dla dzieci z rodzicami prezentująca ciekawe miejsca, raczej bez zwyczajowych tłumów, kolejek i komercyjnych atrakcji na Kociewiu, Żuławach i Powiślu. Nieco inaczej niż w pierwszym poświęconym Kaszubom tomie, poza eskapadami na łono natury są też propozycje zwiedzania miasteczek i zamków, jakich we wschodniej części województwa pomorskiego nie brakuje. Mimo to, zaproponowane przez autorki „marszruty” nie wpisują się w tradycyjne szlaki zwiedzania tych miejsc.
Kolorowanka "Farwiónczi Kaszëbskô Roda Zwierzãta" - kolorowanka adresowana do najmłodszego pokolenia.