- Wyprzedaż!

UWAGA! PUDEŁKO BEZ FOLII OCHRONNEJ! Sto pierwszych słówek i trzysta sześćdziesiąt pięć bardziej zaawansowanych.
Płyta „Słówka jidą w główka” to zbiór 365 zwrotów i powiedzeń kaszubskich - przewidzianych do nauki na każdy dzień roku. Do płyty dołączona jest książeczka z tekstem, który czytają lektorzy: Magdalena Kropidłowska z Radia Gdańsk i Tomasz Fopke. W nagraniach nie brakuje znanych i występujących jedynie na Kaszubach porzekadeł, ale też podstawowych zwrotów używanych w życiu codziennym. Autorem lekcji jest Tomasz Fopke.
Długo oczekiwana uzupełniona i poprawiona kaszubska edycja słynnej kaszubskiej epopei autorstwa A. Majkowskiego. Niniejsze wydanie zostało poszerzone o nieznane fragmenty, odczytane z rękopisu.
Tematyka legend łączy w sobie elementy historyczne i ludową fantazję. Przywoływane są w nich czasy książąt pomorskich, krzyżaków, a nawet chrystianizacji Pomorza – a jednocześnie świat kaszubskich opowieści, pełen zapadłych zamków i śpiących wojsk, zaludniają diabły, syreny i czarownice.
Drugie wydanie historycznego tłumaczenia z języka oryginału – greckiego na język kaszubski.
Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Aleksandra Majkowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu prof. Jerzego Tredera, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez prof. Marka Cybulskiego i Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic
Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Hieronima Jarosza Derdowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu Eugeniusza Gołąbka, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic.
Druga płyta z muzealnej serii "Gôdczi kaszëbsczich gôdôszów" zatytułowana ,,Jachtë z plestą… gôdczi Józefa Roszmana’’. Józef Roszman, gawędziarz pochodzący z Połczyna, od lat 70. ubiegłego wieku występuje na kaszubskiej scenie opowiadając anegdoty. Na płycie znajduje się 18 opowiadań, gadek, w gwarze belockiej, które rozśmieszą, ale też zmuszą do refleksji.
Książka opowiada o podróżach Moniki i Szczepana, którzy odwiedzają kaszubskich pisarzy, a każdy z nich opowiada historię swojego życia.