Kaszëbsczi dlô wszëtczich (Kaszubski dla wszystkich)

37,14 zł
Cena nie uległa zmianie

Oddajemy do rąk użytkowników książkę pomocniczą do nauki języka kaszubskiego na II i III etapie nauczania. Jej struktura jest tak pomyślana, by wspierać przede wszystkim kształcenie komunikacyjne, co w dobie nacisku na odchodzenie od nauczania języka metodą gramatyczną zdaje się być dobrym sposobem na rozwijanie kompetencji językowych uczniów. Dzięki zastosowaniu metody wprowadzania treści językowych na bazie popularnych bloków tematycznych dajemy użytkownikom możliwość bogacenia zasobów leksykalnych w określonych obszarach z jednoczesnym umożliwieniem doskonalenia wszystkich sprawności językowych, tj. rozumienia, mówienia, czytania i pisania.

Ilość

Powszechnie wiadomo, iż język kaszubski w szkole jest dla ucznia przedmiotem dodatkowym, którego może on być nauczany od I etapu, ale równie dobrze może zaczynać kontakt z nim w późniejszym okresie edukacji - i dla takiego właśnie odbiorcy jest ta pozycja przeznaczona. Można ją wykorzystać jako formę kursu językowego wspierającego rzeczywistą edukację i jako materiał uzupełniający. Napisane przez Romana Drzeżdżona, specjalnie na użytek tej publikacji, dialogi, często o humorystycznym wydźwięku, zachęcają do zgłębiania powiązanych z nimi tajników wiedzy z zakresu gramatyki czy ortografii, przygotowanych głównie przez współautorkę. Paca autorów nad każdą z 54 części była prowadzona wspólnie, tak by treści poruszane w dialogach były kompatybilne z materiałem ćwiczeniowym, dawały możliwość sygnalizowania istotnych treści z zakresu gramatyki i ortografii. Dużo uwagi poświęcono także, jak przystało na pozycję kładącą nacisk na komunikacyjne nauczanie, leksyce i frazeologii.

W realizacji określonych treści autorzy nie stronią od wzbogacania ich elementami innych edukacji (historia, przyroda, geografia, kultura regionu), które są doskonałym sposobem uatrakcyjniania i wspierania edukacji językowej. Oprócz tego wymóg ten został zapisany dla języka regionalnego – kaszubskiego w podstawie programowej z uwagi na to, iż nauka tego języka nie jest uzupełniana dodatkowymi przedmiotami, jak to ma miejsce w przypadku mniejszości narodowych, gdzie uczy się oddzielnie historii, kultury oraz geografii kraju, z którego obszarem kulturowym utożsamia się dana mniejszość.

Treści są również tak zaplanowane, by uczeń zdobywał nie tylko kompetencje w zakresie języka kaszubskiego, ale również doskonalił ogólne (kluczowe) kompetencje i umiejętności, które kształci się w procesie nauczania.

W książce nie brakuje także elementów pozwalających na łączenie nauczania przedmiotu, ściśle związanego z regionem, z postawami prowadzącymi do odnajdowania swojego miejsca w warunkach wielokulturowości oraz rozwijającymi ciekawość, otwartość i poszanowanie innych kultur.

Życzymy zatem wszystkim użytkownikom korzystającym z książki, by praca włożona w jej powstanie wydała obfite owoce i była wydatną pomocą w poznawaniu i zgłębianiu tajników rodnej mowy.

Autorzy

Indeks : 665 97883668201104

Opis:

Oprawa:
zintegrowana
Język:
kaszubski, polski
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Ùcz sã jãzëka z kaszëbsczima nótama (Ucz się...

Ùcz sã jãzëka z kaszëbsczima nótama (Ucz się języka z kaszubskimi nutami)to najnowsza publikacja edukacyjna Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Autorzy - Aleksandra i Dariusz Majkowscy - zapraszają czytelników tych małych i tych dużych do wspólnej zabawy i nauki, do wspólnego wędrowania po Kaszubach.

Cena 42,86 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio