Gôdczi wùje Léòna dzél II i jiné dokazë (Gadki wuja Leona, część II i inne utwory)

40,00 zł
Cena nie uległa zmianie

Gôdczi wùje Léòna dzél II i jiné dokazë. Jest to druga książka z zebranymi felietonami i opowieściami Jerzego Hoppe, które wcześniej drukowane były m.in. w piśmie „Rëmskô Klëka”. 

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Autor, nauczyciel, pisarz i działacz ZKP całe życie związany był z Rumią. Tematyka tekstów jest bardzo różnorodna – Wùja Léòn gôdô o polityce, zdrowiu, handlu, rodzinie, pracy… A gôdô często w sposób żartobliwy i prześmiewczy, czyli tak jak Kaszubi lubią – często z humorem i pewnym dystansem podchodzący  do otaczającego ich świata pełnego poważnych tematów. Redakcji i korekty tekstów dokonali: Mateusz Klebba, Gracjan Fopke, Karolina Serkowska- Sieciechowska. Autorem okładki jest znany malarz, przyjaciel autora, Ireneusz Leśniak.

 

Indeks : 185 9788366052789

Opis:

Liczba stron:
163
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Format:
14x21cm
Język:
kaszubski
Miejsce i rok wydania:
2021

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Ślad wody
  • Obecnie brak na stanie
Ślad wody

Pierwszy tom serii skierowanej do dorosłego czytelnika, osadzonej w świecie dawnych Słowian. Bohaterką tomu jest Gniewicha. Nie jest piękna. Nie jest nawet miła. Nie jest bogata i nie dysponuje żadną magią. Jest niemal tak zwyczajna, że aż nudna. Ma jednak pewną ważną cechę. Jest niebywale inteligentna. Czy to wystarczy, by przetrwać w świecie Stworzy?

Cena 33,33 zł
Żëcé i przigòdë Remùsa. Zwiercadło kaszëbsczé...

Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Aleksandra Majkowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu prof. Jerzego Tredera, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez prof. Marka Cybulskiego i Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic

Cena 75,24 zł
Kindheit / Dzieciństwo

Pamiętniki Anny Łajming to pochłaniająca czytelnika trylogia: „Dzieciństwo”, „Młodość”, „Mój dom” – splata się tu pogodny nastrój z prozą życia, autentyzmem przeżyć wewnętrznych, z obrazem przedwojennej Polski. 

Kindheit to pierwszy tom pamiętników, wydany w języku niemieckim.

Cena 28,57 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio