• Żużónka jak mrzónka. Kołysanka z marzeń / Krôjczi pôjczi. Wiersze dla dzieci
  • Żużónka jak mrzónka. Kołysanka z marzeń / Krôjczi pôjczi. Wiersze dla dzieci

Żużónka jak mrzónka. Kołysanka z marzeń / Krôjczi pôjczi. Wiersze dla dzieci

28,57 zł
Cena nie uległa zmianie

Wiersze dla dzieci Stanisława Jankego są od wielu lat chętnie czytane przez najmłodszych, recytowane podczas konkursów „Rodnô Mòwa” i przy innych okazjach. Poeta potrafił w nich dotrzeć do dziecięcej wyobraźni, opisać codzienne sprawy, które dla kilkulatków są „najważniejsze na świecie”, a wielu dorosłych w ogóle ich nie zauważa.

Do książki dołączony jest audiobook

Ilość

Pierwszy tomik z wierszami dla dzieci „Żużónka jak mrzónka. Kołysanka z marzeń” wydał Janke w 1984r. Jego córka miała wówczas trzy lata i pomagała poznawać tacie świat dziecka podczas wieczornego czytania bajek i wierszy. Kolejna książeczka „Krôjczi pôjczi” wyszła ponad 10 lat później, ale Janke wciąż potrafił opisać dziecięcy świat w sposób zachwycający najmłodszych czytelników.

Wiersze zawarte w obu tomikach prezentujemy po latach w nowej szacie graficznej z pięknymi ilustracjami Joanny Koźlarskiej.

Indeks : 477 978-83-62137-30-5

Opis:

Format:
15,5 x 22 cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
80
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2017

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Małe Światy

"Małe światy" jest uzupełnieniem wystawy w Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach . Czytając ją poznajemy głównych bohaterów "skansenu" we Wdzydzach, czyli założycieli Muzeum – Teodorę i Izydora Gulgowskich.

Cena 46,67 zł
W widze dnia. Gôdczi i bôjczi z Kaszëbsczi / W...
  • Obecnie brak na stanie
W widze dnia. Gôdczi i bôjczi z Kaszëbsczi / W...

W świetle dnia to zbiór około 220 podań, bajek i anegdot spisanych przed laty przez ks. dr. Bernarda Sychtę i zamieszczonych w jego siedmiotomowym Słowniku gwar kaszubskich na tle kultury ludowej. Podania te zostały zaprezentowane w dwóch językach – po kaszubsku i po polsku.

Cena 28,57 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio