• Doktor Franciszek Leon Kręcki

Doktor Franciszek Leon Kręcki

25,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Odkrywany bohater kaszubskiej drogi do niepodległości - ogłoszony przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie PATRONEM ROKU 2018

 

Ilość

Ten wybitny przedstawiciel kaszubskiej drogi do niepodległości Polski, w przeciwieństwie do Majkowskiego czy Wryczy, nie kreował się na bohatera, nie zabiegał o uznanie czy zaszczyty i nie budował swojej legendy za życia. (...)

Rok 2018 - ogłoszony przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie rokiem doktora Franciszka Kręckiego - kieruje naszą uwagę ku jego osobie i prowokuje do poszukiwania śladów jego wielorakiej działalności. Wraz z poznawaniem kolejnych faktów z życia Kręckiego rodzi się spostrzeżenie, że prezentacja jego postawy życiowej i dokonań jako współtwórcy ruchu kaszubskiego może być argumentem w wielu współcześnie toczonych dyskusjach o roli Kaszubów w historii Gdańska i Pomorza I połowy XX wieku.

Łukasz Grzędzicki

Indeks : 013 978-83-62137-82-4

Opis:

Format:
15x21
Język:
polski
Liczba stron:
128
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2018

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Prymas z Kaszub. Wywiad z abp. Henrykiem...

Dzieło przedstawia sylwetkę i życie dostojnika z Kaszub, ze szczególnym uwzględnieniem jego 20-letniej posługi na stolicy arcybiskupiej i metropolitalnej w Gnieźnie. Nie zabrakło w nim wspomnień z okresu dzieciństwa i młodości spędzonych na Pomorzu. 

Cena 30,00 zł

Pro memoria Stanisław Pestka (1929-2015)

Tom Pro memoria Stanisław Pestka powstał  aby  uczcić dokonania , podziękować oraz utwierdzić w przekonaniu , iż jego działalność i twórczość bardzo wiele znaczą, nie tylko dla całej Społeczności Zrzeszonej. Bez wątpienia , w niniejszym tomie ,najciekawsze są Dzienniki Stanisława Pestki.

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 35,00 zł -20,00 zł Cena 15,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio