• Doktor Franciszek Leon Kręcki

Doktor Franciszek Leon Kręcki

25,00 zł
Brutto

Odkrywany bohater kaszubskiej drogi do niepodległości - ogłoszony przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie PATRONEM ROKU 2018

 

Ilość

Ten wybitny przedstawiciel kaszubskiej drogi do niepodległości Polski, w przeciwieństwie do Majkowskiego czy Wryczy, nie kreował się na bohatera, nie zabiegał o uznanie czy zaszczyty i nie budował swojej legendy za życia. (...)

Rok 2018 - ogłoszony przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie rokiem doktora Franciszka Kręckiego - kieruje naszą uwagę ku jego osobie i prowokuje do poszukiwania śladów jego wielorakiej działalności. Wraz z poznawaniem kolejnych faktów z życia Kręckiego rodzi się spostrzeżenie, że prezentacja jego postawy życiowej i dokonań jako współtwórcy ruchu kaszubskiego może być argumentem w wielu współcześnie toczonych dyskusjach o roli Kaszubów w historii Gdańska i Pomorza I połowy XX wieku.

Łukasz Grzędzicki

Indeks : 013 978-83-62137-82-4

Opis:

Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Format:
15x21
Język:
polski
Liczba stron:
128
Oprawa:
miękka
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2018

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Dzieło Leona Heykego
  • Obecnie brak na stanie

Dzieło Leona Heykego

Niniejsze wydanie ukazuje wielopłaszczyznowy wymiar działalności Leona Heykego  i co więcej, traktuje o ważnym aspekcie kaszubskiej spuścizny literackiej okresu międzywojnia.

Cena 61,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio