- Obecnie brak na stanie

5Autorami publikacji Historia Kaszubów na jeden wieczór są: Michał Hinc, Adam Lubocki oraz Mateusz Szuba – pracownicy wejherowskiego Muzeum.
Książka przybliża nam dzieje Kaszubów od czasów najdawniejszych po współczesność. Porusza wiele wątków, które do tej pory pozostają niedopowiedziane, a dotyczą naszej małej ojczyzny. Tekst pozwala spojrzeć na najważniejsze wydarzenia światowej historii z nieco innej, lokalnej perspektywy. Projekt graficzny okładki wykonała Anna Kąkol.
100
Podręcznik pomocniczy do nauczania języka kaszubskiego w klasach 1-3, Część 3
W tomie trzecim znalazły się tylko herby szlachty kaszubskiej, czyli zasiedziałej na terenie Kaszub od późnego średniowiecza, o nazwiskach pochodzących od nazw wsi szlacheckich na Kaszubach, a także nielicznej szlachty napływowej z późniejszego okresu, tu osiadłej i w zasadzie tylko z tą ziemią związanej.
Podręcznik pomocniczy do nauczania języka kaszubskiego w klasach 4-6, część 2.
Książka „Dzieje Wejherowa na jeden dzień” w przystępny sposób przedstawia najważniejsze wydarzenia mające wpływ na dzieje i rozwój grodu Jakuba Wejhera. W związku z okolicznościami, które przyczyniły się do jego powstania, wiele uwagi poświęcono początkom miasta, ale także epokom późniejszym (XIX i XX w). Liczne ilustracje pomogą czytelnikom poczuć „ducha” wydarzeń i epoki, które zostały opisane.
Monografia Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego przedstawiająca wkład tej organizacji w powojenną kulturę, życie społeczne i polityczne Kaszub oraz Pomorza.
Tu może być twoja śmierć. Wòjnowé wspòmnienia Kaszëbów z Gminë Żukòwò - druga cześć wojennych wspomnień zebranych przez Eugeniusza Pryczkowskiego na przestrzeni lat wśród mieszkańców Gminy Żukowo. W jego ramach zamieszczono dwadzieścia wywiadów z mieszkańcami, którzy doświadczyli II wojny światowej. Spora dawka niezwykłych relacji ukazujących czym jest wojna.
Kczewo. Szkic do dziejów miejscowości do 1989 roku - publikacja dotycząca dziejów Kczewa - kaszubskiej wsi w gminie Przodkowo (powiat kartuski) autorstwa Barbary Kąkol, dyrektor Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, od wielu lat mieszkanki tej miejscowości.
Księga Jubileuszowa Profesora Józefa Borzyszkowskiego z okazji 70. Rocznicy Urodzin