Historia Kaszubów na jeden wieczór
5Autorami publikacji Historia Kaszubów na jeden wieczór są: Michał Hinc, Adam Lubocki oraz Mateusz Szuba – pracownicy wejherowskiego Muzeum.
Książka przybliża nam dzieje Kaszubów od czasów najdawniejszych po współczesność. Porusza wiele wątków, które do tej pory pozostają niedopowiedziane, a dotyczą naszej małej ojczyzny. Tekst pozwala spojrzeć na najważniejsze wydarzenia światowej historii z nieco innej, lokalnej perspektywy. Projekt graficzny okładki wykonała Anna Kąkol.
Zobacz także
-
Struktura etniczna i kultura ludowa PomorzaCena 23,81 zł
-
Vademecum Współczesna kultura...Cena 37,14 zł
-
Wielkie Pomorze. Wojna i pokójCena 38,10 zł
-
Wielkie Pomorze. Gryfici i ich dziedzictwoCena 40,00 zł
-
Detal i panorama - o twórczości kaszubskiej...Cena 80,00 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Zaklęta stegna to tajemnicza droga kaszubska, która zaprowadzi was w krainę bajki. Krocząc nią wytrwale, przenosić się będziemy w zaczarowany świat baśni, pełen dziwów i niespodzianek.
Wszystko może się tam zdarzyć, wszystko spełnić, bo też kraj to niezwykły i niemniej kolorowy niż wasze sny. To, co w zwyczajnym świecie niemożliwe - tu okaże się prawdą, ową niezwykłą prawdą baśniową.
Z tego Słownika korzystać mogą wszyscy, którzy chcą wzbogacić zasób swego słownictwa kaszubskiego tak w mowie, jak i przy tworzeniu tekstów pisanych.
Przepiękne wiersze dla dzieci autorstwa Jana Trepczyka, dopełnione fantazyjnymi ilustracjami Joanny Koźlarskiej
Teczka zawiera 20 barwnych plansz formatu A3 oraz 20 odpowiednich matryc czarno-białych do kopiowania na płótno. Każda zawiera numerację kolorów użytych nici wg producentów oraz praktyczne rady dotyczące techniki haftowania i przenoszenia wzoru na płótno. Całość jest zafoliowana.
Produkty w tej samej kategorii:
„Katalog tradycyjnego budownictwa w Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach” autorstwa dr Tadeusza Sadkowskiego to znakomite kompendium wiedzy o obiektach, które możecie zwiedzić w Muzeum. Osadzenie opisywanego budownictwa w kontekście historycznym, społecznym i gospodarczym stanowi o wysokim walorze poznawczym publikacji oraz atrakcyjności jej treści.
Egzemplarz powystawowy!
Delikatnie zgięty róg - wada pokazana na ostatnim zdjęciu.
Reedycja książki Brunona Zwarry
Czterotomowa powieść „Gdańszczanie” Brunona Zwarry to jedna z najważniejszych pozycji w literaturze polskiej, podejmująca temat Polaków z Wolnego Miasta Gdańska. Jej akcja nie ogranicza się jednak do lat międzywojennych, lecz pokazuje tragiczny los tej społeczności także w okresie II wojny światowej i czasach PRL. Na podstawie własnych doświadczeń, jak również przeżyć krewnych i znajomych, autor stworzył przejmującą opowieść, w której miłość splata się z nienawiścią, rozpacz przechodzi w nadzieję, niezmienna zaś pozostaje walka o zachowanie ludzkiej godności.
W I części, mającej charakter opracowania naukowego, przedstawiono ogólne kwestie związane z osadzaniem w niemieckich obozach koncentracyjnych więźniów w ramach instytucji aresztu ochronnego, omówiono kategorie więźniów obozu, podobieństwa i różnice występujące w różnych obozach koncentracyjnych. W poszczególnych rozdziałach omówiono więźniów policyjnych z takich organizacji jak Armia Krajowa, Szare Szeregi, Tajna Organizacja Wojskowa "Gryf Pomorski" czy Polska Armia Powstania.
W II części zamieszczony jest wykaz więźniów policyjnych osadzonych w KL Stutthof. Wykazowi nadano formę tabeli zawierającej 10 kolumn, obejmujących następujące dane: numer więźnia, nazwisko, imię, data urodzenia, adres, kategoria więźnia, jednostka kierująca, dzień osadzenia, przynależność państwowa, uwagi.
Przygotowane przez bytowiankę – Ingę Mach opracowanie stanowi kompendium wiedzy o ludowym wyszywaniu, z akcentem położonym na lokalny haft kaszubski. Książka rozpoczyna się od przybliżenia historii haftu, ale prezentuje głównie techniki wyszywania, co może być przydatne dla osób, które dopiero sięgają po igłę.