Historia Kaszubów na jeden wieczór

23,81 zł
Cena nie uległa zmianie

5Autorami publikacji Historia Kaszubów na jeden wieczór są: Michał Hinc, Adam Lubocki oraz Mateusz Szuba – pracownicy wejherowskiego Muzeum. 

Ilość

Książka przybliża nam dzieje Kaszubów od czasów najdawniejszych po współczesność. Porusza wiele wątków, które do tej pory pozostają niedopowiedziane, a dotyczą naszej małej ojczyzny. Tekst pozwala spojrzeć na najważniejsze wydarzenia światowej historii z nieco innej, lokalnej perspektywy. Projekt graficzny okładki wykonała Anna Kąkol.

 

 

Indeks : 021 978-83-67483-06-3

Opis:

Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Format:
16x24cm
Język:
polski
Liczba stron:
180
Miejsce i rok wydania:
2022

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Pomorska emigracja do Brazylii

Niniejsza publikacja przedstawia wycinek z historii emigracji Pomorzan, Kaszubów, zamieszkałych na terenach dzisiejszego województwa pomorskiego i północnej części województwa kujawsko-pomorskiego, którzy w drugiej połowie XIX wieku wyruszyli do odległej Brazylii. Osiedlali się w różnych regionach tego największego pod względem powierzchni i liczby mieszkańców państwa Ameryki Południowej, najczęściej wybierając stany południowe: Paranę, Santa Catarinę i Rio Grande do Sul.

Cena 66,67 zł
Śladami Marszu Śmierci więźniów KL Stutthof

Przewodnik powstał z myślą o tych, którzy pragną stanąć przy mogiłach w większości nieznanych z imienia i nazwiska ofiar, złożyć wiązankę kwiatów czy zapalić znicz, a także o osobach, stowarzyszeniach, instytucjach i samorządach, które włączają się w utrwalanie pamięci o męczennikach Marszu Śmierci. 

Cena 28,48 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio