Z Austrii na Kaszuby. Korespondencja Ferdinanda Neureitera do literatów i regionalistów kaszubskich

56,19 zł
Cena nie uległa zmianie

Z Austrii na Kaszuby. Korespondencja Ferdinanda Neureitera do literatów i regionalistów kaszubskich to druga część edycji poświęconej bogatej korespondencji, jaką przez lata prowadził znany i ceniony w kręgach kaszubskich pisarzy, intelektualistów, a także regionalistów pasjonat kultury, literatury i języka Kaszubów – Ferdinand Neureiter.

Ilość

Niniejsza korespondencja, do której udało się dotrzeć dzięki życzliwości osób prywatnych, takich jak: Edmund Kamiński, którego zbiór listów jest najliczniejszy w tej publikacji, a także: Stanisław Janke, Wanda Lew-Kiedrowska czy Eugeniusz Pryczkowski, to publikacja dokumentująca wieloletnie kontakty salzburczyka ze środowiskiem kaszubskich regionalistów. W tomie tym zamieszczono również kilkadziesiąt listów i kartek pocztowych, które Neureiter napisał do Izabelli Trojanowskiej. Obecnie ta część korespondencji znajduje się w zbiorach Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie i na potrzeby niniejszej pracy została udostępniona do publikacji. W przyszłości zostanie przygotowana edycja trzeciego i czwartego tomu korespondencji Ferdinanda Neureitera – wymiany listów, jaką prowadził z Tadeuszem Bolduanem oraz Alojzym Naglem.

Indeks : 184 9788363538972

Opis:

Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Format:
17x24cm
Język:
polski
Liczba stron:
308
Oprawa:
twarda
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk-Słupsk 2022

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Folklorystyczne ostępy dawnego Pomorza

Książka niniejsza jest rozlęgłą tematycznie i geograficznie opowieścią o, głównie dawnym Pomorzu poprzez pryzmat folkloru słownego, mitu, stereotypu, podań i historii wyobrażonej. Jest to ludowa w gruncie rzeczy wizja świata, którego już nie ma, a do którego chętnie przecież chcemy się coraz częściej odwoływać budując swoją tożsamość.

Cena 23,81 zł
To Muzeum - 50 lat działalności Muzeum...

Książka opisuje rozliczne działania pracowników Muzeum, którzy każdego dnia dokładają swoją cegiełkę do rozwoju tej unikalnej placówki. Nie jest to jednak publikacja przybliżająca wyłącznie codzienną, mozolna niekiedy pracę. To książka o ludziach pasjonatach (...) zanurzonych w pomorskich i kaszubskich opowieściach, legendach, bajkach i podaniach, w historii oraz dniu dzisiejszym.

Cena 46,67 zł
Wojna na Kaszubach
  • Obecnie brak na stanie
Wojna na Kaszubach

Ksiażka jest efektem polsko-niemieckiegoprojektu o dwudziestowiecznej historii Kaszub. Autorzy dokumentują losy mieszkańców tego regionu, posługując się metodą oral history. Kaszuby były przez całe stulecia regionemwieloetnicznym, zamieszkiwanym przez Polaków, Niemców, Kaszubów i Żydów...

Cena 52,38 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio