Powrót wilka

30,00 zł
Brutto

"Powrót Wilka" to powieść o emigracyjnym niespełnieniu, miłości, zdradzie, zbrodni i wybaczeniu.


Po dziewiętnastu latach na emigracji Wilk przypływa swoim jachtem z Kanady, by odwiedzić rodzinne Trójmiasto, skąd uciekł po stanie wojennym.
Wiele spraw czeka na wyjaśnienie. Czy pierwsza miłość, którą porzucił, jeszcze się tli? Kto był zdrajcą w grupie konspiratorów? Co przyniesie spotkanie z synem, którego Wilk widział tylko na zdjęciach? Kto zrobił karierę, a komu się nie udało? Spotkanie dawnych przyjaciół kipi od tłumionych latami emocji.Ilość

"Powrót Wilka" opowiada o losie pokolenia, które miało szansę doświadczyć udręk końca PRL, jak i być świadkiem początków rodzącego się kapitalizmu. Po latach okazuje się, że w okropnych czasach można wieść pasjonujące, pełne przygód życie, a późniejszy dostatek, który miał być nagrodą za cierpienia, nie cieszy, gdy wspólny cel gdzieś się rozpłynął.
"Powrót Wilka" - zważywszy na temat, oryginalną perspektywę narracyjną, głównego bohatera i jego perypetie, ale przede wszystkim kompozycję powieści - jest świetnym materiałem wyjściowym dla filmu, który byłby dla starszego pokolenia wzruszającą podróżą w czasie, a dla młodszych generacji wspaniałą lekcją z najnowszej historii Polski.
- Leszek Kopeć - dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Powieść wygrała ostatnią edycję Gdańskiego Konkursu Literackiego

Indeks : 606 9788389285294

W magazynie : 3 Przedmioty

Opis:

Format:
14x21cm
Język:
polski
Liczba stron:
274
Oprawa:
miękka
Wydawca:
WiMBP w Gdańsku
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2021

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Wyrwana z piekła

„Wyrwana z piekła” opowiada o niezwykle dramatycznych losach Kaszubki z Borowego Młyna, najładniejszej dziewczyny we wsi, która w czasie wojny wyszła za mąż za Niemca, żołnierza Wehrmachtu.

Cena 19,00 zł

Wojciech Kętrzyński (1838-1918) w świetle...

Dr Wojciech Kętrzyński - urodzony i wychowany na Mazurach, wybitny historyk, poeta, humanista i działacz narodowy - zasłużony w walce na rzecz odzyskania niepodległej Polski, korzeniami rodzinnymi związany z Kaszubami (kaszubska rodzina herbu Cietrzew). Wieloletni dyrektor Zakładu im. Ossolińskich we Lwowie.

Cena 25,00 zł
Zolojka. Powieść z nadmorskiej Polski
  • Obecnie brak na stanie

Zolojka. Powieść z nadmorskiej Polski

"Zolojka. Powieść z nadmorskiej Polski" to według Autora, pierwsza prawdziwie morska polska powieść opowiadająca o życiu, zwyczajach i pracy mieszkańców Jastarni w pierwszych latach po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i dostępu do morza. 

Cena 20,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio