Powrót wilka

30,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

"Powrót Wilka" to powieść o emigracyjnym niespełnieniu, miłości, zdradzie, zbrodni i wybaczeniu.


Po dziewiętnastu latach na emigracji Wilk przypływa swoim jachtem z Kanady, by odwiedzić rodzinne Trójmiasto, skąd uciekł po stanie wojennym.
Wiele spraw czeka na wyjaśnienie. Czy pierwsza miłość, którą porzucił, jeszcze się tli? Kto był zdrajcą w grupie konspiratorów? Co przyniesie spotkanie z synem, którego Wilk widział tylko na zdjęciach? Kto zrobił karierę, a komu się nie udało? Spotkanie dawnych przyjaciół kipi od tłumionych latami emocji.Ilość

"Powrót Wilka" opowiada o losie pokolenia, które miało szansę doświadczyć udręk końca PRL, jak i być świadkiem początków rodzącego się kapitalizmu. Po latach okazuje się, że w okropnych czasach można wieść pasjonujące, pełne przygód życie, a późniejszy dostatek, który miał być nagrodą za cierpienia, nie cieszy, gdy wspólny cel gdzieś się rozpłynął.
"Powrót Wilka" - zważywszy na temat, oryginalną perspektywę narracyjną, głównego bohatera i jego perypetie, ale przede wszystkim kompozycję powieści - jest świetnym materiałem wyjściowym dla filmu, który byłby dla starszego pokolenia wzruszającą podróżą w czasie, a dla młodszych generacji wspaniałą lekcją z najnowszej historii Polski.
- Leszek Kopeć - dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Powieść wygrała ostatnią edycję Gdańskiego Konkursu Literackiego

Indeks : 606 9788389285294

Opis:

Język:
polski
Liczba stron:
274
Oprawa:
miękka
Wydawca:
WiMBP w Gdańsku
Format:
14x21cm
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2021

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Gdańszczanie tom I i II
  • -25%
  • Nowy
  • Obecnie brak na stanie

Gdańszczanie tom I i II

Egzemplarz powystawowy!

Delikatnie zgięty róg - wada pokazana na ostatnim zdjęciu.

Reedycja książki Brunona Zwarry

Czterotomowa powieść „Gdańszczanie” Brunona Zwarry to jedna z najważniejszych pozycji w literaturze polskiej, podejmująca temat Polaków z Wolnego Miasta Gdańska. Jej akcja nie ogranicza się jednak do lat międzywojennych, lecz pokazuje tragiczny los tej społeczności także w okresie II wojny światowej i czasach PRL. Na podstawie własnych doświadczeń, jak również przeżyć krewnych i znajomych, autor stworzył przejmującą opowieść, w której miłość splata się z nienawiścią, rozpacz przechodzi w nadzieję, niezmienna zaś pozostaje walka o zachowanie ludzkiej godności.

 

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 79,00 zł -25% Cena 59,25 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio