

Wspomnienia z obozu w Stutthofie i Potulicach więźnia o numerze 9889 w latach 1940-1945
Wspomnienia z obozu w Stutthofie i Potulicach więźnia o numerze 9889 w latach 1940-1945 - wspomnienia Jana Dolnego, pochodzącego z południowych Kaszub ze wsi Lubnia nieopodal Karsina przygotowane do druku po latach przez prof. Józefa Borzyszkowskiego.
Prostokątna naklejka z Gryfem i napisem Kaszëbë.
Ciekawy akcent promujący Kaszuby.
„Poczet pisarzy kaszubskich” autorstwa Stanisław Janke (autor biogramów) i Maciej Tamkun (malarz 42 portretów pisarzy, ujętych w opracowaniu) to swoiste kompendium wiedzy o poetach, pisarzach i dramaturgach, którzy tworzyli, bądź tworzą w języku kaszubskim.
Po raz kolejny na rynku unikalna kartka świąteczna wydana z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Po raz kolejny na rynku unikalna kartka świąteczna wydana z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
WSTĘP W JĘZYKU POLSKIM. DOKUMENT W ORYGINALE - W JĘZYKU NIEMIECKIM.
W grudniu 2017 roku ukazał się drugi tom „Kataster fryderycjański okręgu kościerskiego 1772/1773”, część M-Z. Ze względu na fakt, iż jest to wyjątkowe wydawnictwo źródłowe dotyczące XVIII w. stanowi ono nie lada gratkę dla miłośników historii regionalnej i osób zajmujących się genealogią. Znajdziemy w nim szczegółowe informacje o poszczególnych miejscowościach, liczbie, nazwiskach i pozycji społecznej mieszkańców, powierzchni gospodarstw, żywym inwentarzu, plonach, itp. Uzupełnienie publikacji stanowi mapa Schroettera z lat 1796-1802.
"Zolojka. Powieść z nadmorskiej Polski" to według Autora, pierwsza prawdziwie morska polska powieść opowiadająca o życiu, zwyczajach i pracy mieszkańców Jastarni w pierwszych latach po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i dostępu do morza.
Pomorze Zachodnie w państwie brandenbursko-pruskim (1653-1815)