•  Łodziowa pielgrzymka kaszubskich rybaków na odpust św. Piotra i Pawła do Pucka
  •  Łodziowa pielgrzymka kaszubskich rybaków na odpust św. Piotra i Pawła do Pucka
  •  Łodziowa pielgrzymka kaszubskich rybaków na odpust św. Piotra i Pawła do Pucka
  •  Łodziowa pielgrzymka kaszubskich rybaków na odpust św. Piotra i Pawła do Pucka

Łodziowa pielgrzymka kaszubskich rybaków na odpust św. Piotra i Pawła do Pucka

30,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Pielgrzymka łodziowa rybaków na odpust Świętych Apostołów Piotra i Pawła ma już wielowiekową tradycję. Niegdyś w ten sposób mieszkańcy Półwyspu Helskiego zdążali do kościoła. Od 33 lat pielgrzymka przez Zatokę Pucką wpisała się na stałe w kalendarz kościelny na ziemi puckiej.

Ilość

Nieodłącznym elementem życia człowieka wierzącego jest uczestniczenie w sprawowanym kulcie religijnym. U różnych narodów i grup etnicznych, w zależności od historii i kultury, kult ten może przybierać różnorodne formy, specyficzne dla danej wspólnoty.

Nadmorscy Kaszubi również mają swoje niepowtarzalne w skali kraju, a być może nawet Europy obyczaje związane z religią i morzem. Łodziowe pielgrzymki rybaków odbywały się do 1939 r. na trasie z Półwyspu Helskiego i Rewy do Swarzewa, gdzie od XVI wieku znajduje się cudowna figura Madonny z Dzieciątkiem ukoronowana w 1937 r. na Królową Polskiego Morza. Rybacki odpust, zwany też przez miejscowych jagodowym odbywa się w lipcu, tyle, że maszopi od dawna już pielgrzymują tam pieszo. Natomiast w dzień świętych apostołów Piotra i Pawła, w niedzielę najbliższą dacie 29 czerwca, kaszubscy rybacy płyną swoimi łodziami wodami Zatoki Puckiej, aby wziąć udział w uroczystej mszy  świętej w puckiej farze.

Album zawiera wiele ciekawych zdjęć upamiętniających owe pielgrzymki.

Indeks : 412 978-83-63538-44-6

Opis:

Format:
24x22
Język:
polski
Liczba stron:
64
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2014

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Kalwaria Wejherowska
  • Obecnie brak na stanie

Kalwaria Wejherowska

Kalwaria Wejherowska została odrestaurowana w latach 2006-2008 w ramach projektu "Zachowanie i udostępnienie dziedzictwa Pomorza poprzez utworzenie Parku Kulturowego w Wejherowie.

Cena 10,00 zł

Ogród / Zélnik

Polsko-kaszubski tom poezji współczesnej.

W „Ogrodzie” wszyscy mamy swoje miejsce. Wątor dotyka wielu podstawowych zagadnień, ale i tych, które przynależą danej grupie – są to sprawy kobiet, sprawy osób homoseksualnych, sprawy Polaków czy sprawy zagubionych we współczesnych chaosie (i brudzie – dosłownym oraz metaforycznym). Podmiot buduje więzi wskazując na wspólne doświadczenia, ale i zwierzając się z tych najbardziej intymnych. […] Odważne to wiersze. Wikłające czytelnika w konfrontacje z własnym ja, z wyobrażeniami, z naszymi postawami. Wątor otwiera nam oczy na wiele ważnych kwestii, ośmiela nas, prowokuje.

Cena 29,00 zł

Gra Biôtka ò fanã (Bitwa o flagę)

Najnowsza gra edukacyjna wyprodukowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zabiera dzieci i młodzież w podróż po pięknych Kaszubach. Wędruj po Kaszubach, zdobądź kaszubską flagę - zachęcamy!

Cena 99,00 zł

Kaszubskie stegny / Kashubian pathways

Album dokumentuje działalność artystyczną Jana Miśka, która dotyczy Pomorza, a w szczególności Kaszubszczyzny. „Kaszubskie stegny” są swoistym artystycznym dokumentem, plastyczno-literacką prezentacją złożonych, często bardzo trudnych losów społeczności Kaszubów.

Cena 40,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio