• Zaułkami pamięci. Gdańsk - Londyn - Jaffa

Zaułkami pamięci. Gdańsk - Londyn - Jaffa

30,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Przygotowane z okazji Międzynarodowego Zjazdu Gdańszczan polskie tłumaczenie wspomnień Franka Meislera Zaułkami pamięci. Gdańsk - Londyn - Jaffa. Książka ukazuje się w tłumaczeniu Agaty Teperek i Andrzeja Szewczyka, w opracowaniu Miłosławy Borzyszkowskiej-Szewczyk. Opublikowana jest w serii Stegnami pomorskiego pogranicza we współpracy z Miastem Gdańsk.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Książka zawiera autobiograficzną opowieść o okresie życia Franka Meislera od czasów gdańskiego dzieciństwa do przybycia do Izraela w 1956 roku. Znaczącą jej część zajmują nie tyle refleksje o utraconym świecie gdańskich Żydów, co raczej o codzienności Wolnego Miasta Gdańska i Kaszub -pogranicza, którego istotny element − do cezury 1939 roku − stanowili także Żydzi. Opowieść napisana jest wartkim i obrazowym językiem literackim, poprzeplatana anegdotą i wielowymiarową refleksją, dopełniona licznymi fotografiami z archiwum Autora. Książka ukazała się w serii Stegnami pomorskiego pogranicza we współpracy z Miastem Gdańsk.

Frank Meisler to urodzony w Wolnym Mieście Gdańsku (1925) rzeźbiarz i architekt. Uratowany z Holokaustu w ramach akcji kindertransportów. Żołnierz Polskich Sił Zbrojnych w Wielkiej Brytanii. Absolwent studiów architektonicznych w Manchesterze. W roku 1956 wyemigrował do Izraela. Twórca pomników poświęconych kindertransportom w Londynie, Berlinie, Gdańsku (przed budynkiem dworca PKP Gdańsk Główny) i Hoek van Holland. Zaangażowany w rewitalizację Starej Jaffy w latach 60. Tu mieści się jego warsztat, a rzeźby znajdują się m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji, na Ukrainie. Honorowy Ambasador Miasta Gdańska w Izraelu.

Indeks : 426 987-83-63368-40-1

Opis:

Język:
polski
Liczba stron:
344
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Format:
13,5x21
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2014

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Detal i panorama - o twórczości kaszubskiej...

Stanisław Pestka, poeta, pisarz, publicysta, działacz zrzeszeniowy, krzewiciel dumy kaszubskiej. Twórczość jego uważana jest za wymagającą, intelektualną, intertekstualną i... zwyczajnie trudną. Przyczyn niekiedy upatrywano w kaszubszczyzna, jaką posługuje się liryk znad Zbrzycy, a która jest atutem jego twórczości – potrafi z równym kunsztem opisać urodę rodzimego krajobrazu, powiązać historię z mitem, wiarę chrześcijańską z wierzeniami dawnych Słowian i kulturą antyczną, a opisywaną dramaturgię zamachu z 11 września 2001 r. przełamywać obrazami powstawania Nowego Jorku na wydartej Indianom wyspie i wspomnieniami z życia osobistego.

Cena 84,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio