• Obecnie brak na stanie
  • Zaułkami pamięci. Gdańsk - Londyn - Jaffa

Zaułkami pamięci. Gdańsk - Londyn - Jaffa

28,57 zł
Cena nie uległa zmianie

Przygotowane z okazji Międzynarodowego Zjazdu Gdańszczan polskie tłumaczenie wspomnień Franka Meislera Zaułkami pamięci. Gdańsk - Londyn - Jaffa. Książka ukazuje się w tłumaczeniu Agaty Teperek i Andrzeja Szewczyka, w opracowaniu Miłosławy Borzyszkowskiej-Szewczyk. Opublikowana jest w serii Stegnami pomorskiego pogranicza we współpracy z Miastem Gdańsk.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Książka zawiera autobiograficzną opowieść o okresie życia Franka Meislera od czasów gdańskiego dzieciństwa do przybycia do Izraela w 1956 roku. Znaczącą jej część zajmują nie tyle refleksje o utraconym świecie gdańskich Żydów, co raczej o codzienności Wolnego Miasta Gdańska i Kaszub -pogranicza, którego istotny element − do cezury 1939 roku − stanowili także Żydzi. Opowieść napisana jest wartkim i obrazowym językiem literackim, poprzeplatana anegdotą i wielowymiarową refleksją, dopełniona licznymi fotografiami z archiwum Autora. Książka ukazała się w serii Stegnami pomorskiego pogranicza we współpracy z Miastem Gdańsk.

Frank Meisler to urodzony w Wolnym Mieście Gdańsku (1925) rzeźbiarz i architekt. Uratowany z Holokaustu w ramach akcji kindertransportów. Żołnierz Polskich Sił Zbrojnych w Wielkiej Brytanii. Absolwent studiów architektonicznych w Manchesterze. W roku 1956 wyemigrował do Izraela. Twórca pomników poświęconych kindertransportom w Londynie, Berlinie, Gdańsku (przed budynkiem dworca PKP Gdańsk Główny) i Hoek van Holland. Zaangażowany w rewitalizację Starej Jaffy w latach 60. Tu mieści się jego warsztat, a rzeźby znajdują się m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji, na Ukrainie. Honorowy Ambasador Miasta Gdańska w Izraelu.

Indeks : 426 987-83-63368-40-1

Opis:

Format:
13,5x21
Język:
polski
Liczba stron:
344
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2014

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Zapisane w pamięci, czyli meandry mojego życia....

Zapisane w pamięci to wycieczka w przeszłość nestora i współtwórcy polskiej skandynawistyki – w jarocińskie dzieciństwo, w PRL-owską rzeczywistość, w rok 1970, gdy organizował na Uniwersytecie Gdańskim Zakład Języków i Kultury Krajów Skandynawskich, po gwałtowne zmiany lat 90. Ciesielski przywołuje nie tylko wydarzenia ze swojego życia osobistego, ale i staje się kronikarzem minionej epoki.

Cena 37,14 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio