- Obecnie brak na stanie
W wieczórny dôce. Niestwòrzoné pòwiôstczi z Kaszëbsczi / W wieczornej mgle. Niesamowite opowieści z Kaszub
W wieczornej mgle to zbiór ponad 120 podań, legend, bajek i baśni spisanych przed laty przez ks. dr. Bernarda Sychtę i zamieszczonych w jego siedmiotomowym Słowniku gwar kaszubskich na tle kultury ludowej. Podania te, zaprezentowane w dwóch językach – po kaszubsku i po polsku, ukazują bogactwo kulturowe ludu kaszubskiego, jego wierzenia i życie duchowe.
Niniejsze IV już wydanie tej publikacji zostało uwspółcześnione i poprawione w zgodzie z obowiązującymi zasadami pisowni kaszubskiej oraz uzupełnione o 9 tekstów, które nie znalazły się we wcześniejszych wydaniach.
Zobacz także
-
Piastun słowa ks. Bernard SychtaCena 25,71 zł
-
W widze dnia. Gôdczi i bôjczi z Kaszëbsczi / W...Cena 28,57 zł
-
W krôjnie kaszëbsczich brawãdów (W krainie...Cena 28,57 zł
-
Listy ks. B. Sychty i prof. G. Labudy do Lecha...Cena 14,29 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Zabawny gadżet relaksujący w momentach stresu- piłeczka antystresowa z linką jo-jo.. Średnica 63 mm;
Zbiór legend o kaszubskim Gdańsku napisanych przez prof. Jerzego Sampa.
Wersja kaszubska jednej z najpopularniejszych książek dla dzieci. Tekst powieści z oryginału angielskiego przełożyła Bożena Ugowska.
Zarys etnografii Kaszub to uwspółcześnione wydanie dwóch ważnych prac przedwojennych etnografów – Friedricha Lorentza i Adama Fischera, które opublikowane zostały w 1934 roku przez Instytut Bałtycki z Poznania w pracy zbiorowej Kaszubi. Kultura ludowa i język.
Produkty w tej samej kategorii:
II wydanie tomiku 32 legend, ilustrowanych grafikami i zdjęciami z przełomu XIX i XX wieku. Legendy pochodzą z niemieckojęzycznego zbioru Paul Behrenda. Ich wyboru, tłumaczenia i opracowania wraz z komentarzami dokonał autor.
Bestiariusz pomorski to bogato ilustrowana publikacja prezentująca nadprzyrodzonych bohaterach pomorskich wierzeń i legend. Pojawiające się tu opisy bóstw oraz innych magicznych istot wywodzą się zarówno z przekazów utrwalonych w tradycji ludowej, jak i przetworzonych w tekstach kultury XIX i XX wieku.
Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Jana Brzechwy w tłumaczeniu na język kaszubski Tomasza Fopke z ilustracjami Jarosława Wróbla.
O czary mógł zostać oskarżony każdy, niezależnie od płci, wieku czy pochodzenia. Ofiarami najczęściej padały jednak kobiety. Według Heinricha Kramera i Jakoba Sprengera, autorów Malleus Maleficarum – słynnego podręcznika dla łowców czarownic napisanego w 1486 roku – czarownicą mogła zostać każda kobieta, zarówno ta zajmująca się zielarstwem lub medycyną, jak i pobożna mniszka. Czarownice z Prus i Pomorza przybliżają Czytelnikom losy oskarżonych, którzy zostali postawieni przed trybunałem sądowym, torturowani i skazani za rzekome konszachty z diabłem.