• Wyprzedaż!
  • Cëda òd pòcëdów swiata czyli „Spadł kiedyś w lipcu śnieżek niebieski”
  • Cëda òd pòcëdów swiata czyli „Spadł kiedyś w lipcu śnieżek niebieski”
  • Cëda òd pòcëdów swiata czyli „Spadł kiedyś w lipcu śnieżek niebieski”

Cëda òd pòcëdów swiata czyli „Spadł kiedyś w lipcu śnieżek niebieski”

16,26 zł
Cena nie uległa zmianie

Płyta zawiera tłumaczenia wierszy Tuwima na język kaszubski oraz piosenki, w muzycznej interpretacji dzieci kaszubskojęzycznych.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Płyta powstała w ramach projektu realizowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Instytut Książki, w związku z ogłoszonym przez Sejm RP Rokiem Tuwima. W roku 2013 upływają dwie ważne rocznice związane z postacią Juliana Tuwima: sześćdziesięciolecie śmierci poety i stulecie jego debiutu literackiego. Tłumaczenia jego utworów na kaszubski przygotował Tomasz Fopke - poeta, kompozytor i animator kultury. Bajki czytają: Elżbieta Pryczkowska, Weronika Pryczkowska oraz Zbigniew Jankowski. Partnerem wydania płyty Cëda òd pòcëdów swiata... czyli "Spadł kiedyś w lipcu śnieżek niebieski” jest Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

Indeks : 389

Opis:

Format:
12,5 x 14
Język:
kaszubski
Wydawca:
Nadbałtyckie Centrum Kultury
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2013

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Bajki Kaszubskie / Bôjczi kaszëbsczé

2Zbiór 16 wierszowanych bajek w kaszubskiej i polskiej wersji językowej to doskonała pamiątka z Kaszub oraz zaproszenie dla wszystkich do zabawy i nauki języka kaszubskiego. Bajki, jak wymaga tego gatunek, niosą też ponadczasowe przesłanie, iż dobro zawsze zwycięża.

Cena 11,43 zł
Legendy krzyżackie

Najnowsza książka Anny Koprowskiej-Głowackiej zawiera około 90 legend związanych z państwem Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie założonym nad Bałtykiem w XIII wieku oraz jego gospodarzami - otaczanych nimbem tajemnicy rycerzy w białych płaszczach z czarnym krzyżem.

 

 

Cena 24,76 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio