• Nowy
  • Obecnie brak na stanie

ABC Demony kaszubskie

10,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

To niewielkie opracowanie, które nie rości sobie pretensji do pracy naukowej, jest prezentacją wybranych postaci z owego bogatego zbioru kaszubskich „bestii”.

 

 

Ilość
Obecnie brak na stanie

Przed wiekami Pomorze zamieszkiwały podobno smoki i stolemë – olbrzymy. Gdy większość smoków wyginęła w walce ze stolemami, to właśnie one stały się panami tej ziemi. Dopiero gdy przybyli tu ludzie – Kaszëbi i stolemy znikły pojawili się przeróżni opiekunowie domu, lasu, bagien, pól… Mieli oni swoje nazwy i imiona. Pod wpływem chrześcijaństwa, część z nich trafiła do piekła, stając się diabłami, a pamięć o innych przetrwała jedynie w legend i powiedzeniach. 

Indeks : 666 9788375919431

Opis:

Format:
11 x 16 cm
Język:
polski
Liczba stron:
48
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Region
Miejsce i rok wydania:
2023

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Bycio herbu Kasztan

Drogie dzieci,
czy znacie tajemniczych mieszkańców bytowskiego zamku? A może chcielibyście poznać niezwykłą historię pojawienia się zagadkowych przybyszy? Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie to opowiadanie.

Cena 20,00 zł
Bestiariusz Pomorski
  • Obecnie brak na stanie

Bestiariusz Pomorski

Bestiariusz pomorski to bogato ilustrowana publikacja prezentująca nadprzyrodzonych bohaterach pomorskich wierzeń i legend. Pojawiające się tu opisy bóstw oraz innych magicznych istot wywodzą się zarówno z przekazów utrwalonych w tradycji ludowej, jak i przetworzonych w tekstach kultury XIX i XX wieku.

Cena 20,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio