O latarni Stilo i inne pomorskie legendy
„O Latarni Stilo. Legendy Pomorskie” to zbiór najciekawszych legend z rejonów północnej Polski w opracowaniu laureatki konkursu literackiego „Legendy błękitnej krainy” Magdaleny Kubiak.
O latarni Stilo i inne pomorskie legendy
Stylizowana fabuła w niezwykle ciekawy sposób opisuje rzeczywiste miejsca, pochodzenie zabytków czy pomników przyrody znajdujących się w okolicy. Tłumaczy skąd biorą się sztormy na Bałtyku, jak powstało jezioro Łebsko, odkrywa wiele tajemniczych historii. Niezwykły charakter legend podkreślają elementy fantastyczne w postaci kaszubskiego licha, podmorskiego niedźwiedzia, tajemniczych bohaterów i zjaw. Całość osadzona jest w historii i tradycji ziem północnych i nawiązuje do wydarzeń sprzed wielu lat. Przenosi czytelnika w pradawny świat wierzeń i zwyczajów, które zaciekawią nie tylko dorosłych, ale również nastolatków i starsze dzieci.
Indeks : 639 9788375766660
Opis:
- Format:
- 16,5 cm x 23,5 cm
- Język:
- polski
- Liczba stron:
- 60
- Oprawa:
- twarda
- Wydawca:
- Wydawnictwo BOSZ
- Miejsce i rok wydania:
- 2022
Specyficzne kody :
Zobacz także
-
Gduńsk. Basniowô stolëca Kaszub (Gdąńsk....Cena 37,14 zł
-
Legendy kaszubskie / Kaszëbsczé legeńdëCena 27,62 zł
-
Bursztynowy skarb. Legendy z serca KaszubCena 23,81 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Ludowe rytuały lecznicze na Pomorzu
Lecznictwo ludowe jest ważnym działem wiedzy użytkowej przynależnym do kultury ludowej. Jednakowoż istotny dla zrozumienia czym lecznictwo ludowe w istocie jest, wydaje się być jego aspekt symboliczny.
Krótka była historia dynastii książąt wschodniopomorskich władającej w XIII wieku obszarem położonym między dolnym biegiem Wisły a dzisiejszymi przedpolami Koszalina oraz od Morza Bałtyckiego po okolice Bydgoszczy i Krajny.
Zbiór legend o kaszubskim Gdańsku napisanych przez prof. Jerzego Sampa.
Opracowana przez Aleksandrę i Dariusza Majkowskich historia małego Remusa i jego przygód.
Produkty w tej samej kategorii:
Damroka. Olbrzymy, czarodzieje i ludzie + CD
Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku wydał książkę zatytułowaną „Damroka. Olbrzymy, czarodzieje i ludzie”. Egzemplarz zawiera także płytę CD z audiobookiem zrealizowanym z udziałem aktorek i aktorów teatru.
Opracowany na zamówienie Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie zbiór 15 legend związanych z miejscowościami z terenu gminy Żukowo. Autor wykorzystał wątki z tradycyjnych opowieści i nadał im formę literacką. Zbiór zawiera legendy w kaszubskiej i polskiej wersji językowej.
Sprawa gminy Ceynowy to przejmująca opowieść o kobiecie nazywanej "czarownicą z Chałup" oraz o mrocznych stronach ludzkiej natury. Pomimo upływu czasu książkę Wandy Brzeskiej czyta się jak żywy reportaż z tragicznych wydarzeń we wsi Ceynowa (obecne Chałupy, położone na Półwyspie Helskim).
Zbiór legend o kaszubskim Gdańsku napisanych przez prof. Jerzego Sampa.