• Obecnie brak na stanie
  • Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej

Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej

70,00 zł
Brutto

Wznowione wydanie albumu Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej. Jest on poświęcony 11 Kaszubom, których czlonkowie oddziału upamietnili  Kamieniami Pamięci na Placu Kaszubskim w Wierzchucinie. 

Ilość
Obecnie brak na stanie

Oddział ZKP w Wierzchucinie wznowił wydanie albumu Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej. Jest on poświęcony 11 Kaszubom, których czlonkowie oddziału upamietnili  Kamieniami Pamięci na Placu Kaszubskim w Wierzchucinie. Album zawiera krótki biogram każdej postaci, opis uroczystości poświęcenia kamienia, referaty prof. Józefa Borzyszkowskiego, prof. Jerzego Sampa, prof. Jowity Kęcińskiej, prof. Jana Perszona, pani Marii Jentys Borelowskiej, pani Teresy Hoppa, Romana Drzeżdżona, Jan Patoka, fragmenty twórczości bohaterów albumu:- Jana Drzeżdżona, Stanisława Okonia, Augustyna Necla, Jana Patocka, Floriana Ceynowa, Alojzego Budzisza, Antoniego Abrahama, ks. Konstantyna Dominika, Antoniego Piepera, Józefa Ceynowa, Jana Piepki.

Indeks : 412 978-83-60219-41-6

Opis:

Format:
21x30cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
180
Oprawa:
miękka
Wydawca:
ZKP oddział Wierzchucino
Miejsce i rok wydania:
Wierzchucino, Bydgoszcz 2013

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Wspomnienia wpisane w historię małej Ojczyzny –...

Ze wstępu:

"Jestem jednym z kilkuset tysięcy Kaszubów, dla których kolebką i miejscem bytowania są Kaszuby – ich Mała Ojczyzna. Te wspomnienia, które powierzam szanownym czytelnikom, to życie, to historia jednego człowieka, ściśle powiązana z ziemią kaszubską, której najnowsze dzieje ukształtowały jego przeżycia, charakter, osobowość i działalność. Częste powtarzanie słowa „pamiętam” nie jest bynajmniej przesadą. Po prostu spisałem i pokazałem to, co mi towarzyszyło przez całe dotychczasowe życie…"

 

Cena 15,00 zł

Kaszuby - kraina czterech żywiołów

Album prezentujący niezaprzeczalne bogactwo i piękno kaszubskiego krajobrazu autorstwa Roberta Sikory, znanego fotografika z Podkarpacia, który w przepięknych zdjęciach z różnych pór roku ukazuje nam Kaszuby od morskiego wybrzeża aż po Bory Tucholskie dotknięte ubiegłoroczną nawałnicą 

Cena 100,00 zł
KALWARIA WIELEWSKA - gdzie pamięć i wiara są...
  • Obecnie brak na stanie

KALWARIA WIELEWSKA - gdzie pamięć i wiara są...

... jest kilka takich miejsc na Ziemi, do których wracam i wracam. Chcę wracać. Do nich należą okolice Wiela, a w szczególności Kalwaria. Co jest tego przyczyną? Krajobraz? Tak. Woda? Tak. Powietrze? Tak. Dziwnie uformowane drzewa - także. Jest jeszcze to coś, na co trafiamy niezwykle rzadko - cisza i spokój. Można tutaj godzinami chodzić i chodzić.(...)"

Cena 110,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio