- Obecnie brak na stanie

Wznowione wydanie albumu Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej. Jest on poświęcony 11 Kaszubom, których czlonkowie oddziału upamietnili Kamieniami Pamięci na Placu Kaszubskim w Wierzchucinie.
Oddział ZKP w Wierzchucinie wznowił wydanie albumu Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej. Jest on poświęcony 11 Kaszubom, których czlonkowie oddziału upamietnili Kamieniami Pamięci na Placu Kaszubskim w Wierzchucinie. Album zawiera krótki biogram każdej postaci, opis uroczystości poświęcenia kamienia, referaty prof. Józefa Borzyszkowskiego, prof. Jerzego Sampa, prof. Jowity Kęcińskiej, prof. Jana Perszona, pani Marii Jentys Borelowskiej, pani Teresy Hoppa, Romana Drzeżdżona, Jan Patoka, fragmenty twórczości bohaterów albumu:- Jana Drzeżdżona, Stanisława Okonia, Augustyna Necla, Jana Patocka, Floriana Ceynowa, Alojzego Budzisza, Antoniego Abrahama, ks. Konstantyna Dominika, Antoniego Piepera, Józefa Ceynowa, Jana Piepki.
Indeks : 412 978-83-60219-41-6
Opis:
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Flaga kaszubska swe kolory wzięła od kaszubskiego herbu – czarnego gryfa w koronie na złotym tle. Zgodnie z zasadami heraldyki przekłada się to na czarno-złotą (żółtą) flagę z dwoma jednakowymi, poziomymi pasami, gdzie barwa godła daje barwę górnej połowie, a barwa pola – połowie dolnej.
Zbiór legend o kaszubskim Gdańsku napisanych przez prof. Jerzego Sampa.
Ùcz sã jãzëka z kaszëbsczima nótama (Ucz się języka z kaszubskimi nutami)to najnowsza publikacja edukacyjna Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Autorzy - Aleksandra i Dariusz Majkowscy - zapraszają czytelników tych małych i tych dużych do wspólnej zabawy i nauki, do wspólnego wędrowania po Kaszubach.
Na początku tomu znajduje się wprowadzenie autorstwa prof. prof. Józefa Borzyszkowskiego i Cezarego Obracht-Prondzyńskiego, w którym z jednej strony przedstawiono kontekst powstania obydwu opracowań na tle zmian zachodzących na ziemi bytowskiej oraz przywołano uwarunkowania metodologiczne i teoretyczne ówczesnych badań na Ziemiach Zachodnich i Północnych. Z drugiej zaś zaprezentowano biografię autorki i jej dokonania naukowe oraz pisarskie.
Autor – profesor Uniwersytetu Gdańskiego kierujący Zakładem Pomorzoznawstwa – poświęcił książkę budowlom, bez których nie sposób wyobrazić sobie pejzażu Gdańska i okolic. Interesują go zarówno dwory wznoszone w średniowieczu przez działające wówczas bractwa i korporacje cechowe, jak i rezydencje podmiejskie należące do gdańskich patrycjuszy, kupców, a także uczonych.