• Kaszubi w Kanadzie
  • spis treści

Kaszubi w Kanadzie

19,05 zł
Cena nie uległa zmianie

Książka, która trafiła do Czytelników z okazji 150-tej rocznicy osadnictwa kaszubskiego w Ontario jest kolejną taką monografią w literaturze polskiej.

 

 

Ilość

Książka, która trafiła do Czytelników z okazji 150-tej rocznicy osadnictwa kaszubskiego w Ontario jest kolejną taką monografią w literaturze polskiej. Ukazane zostały w niej przyczyny wyjazdów w drugiej połowie XIX wieku rodzimych mieszkańców Pomorza Gdańskiego za ocean. Przedstawiono także różne aspekty ich osadnictwa w Kanadzie od lat pięćdziesiątych XIX stulecia aż do czasów obecnych. Praca nie wyczerpuje problemu emigracji i osadnictwa kaszubskiego w kraju bobra i klonowego liścia. Jest raczej próbą popularnonaukowego podsumowania, dokonanego w oparciu o dotychczasowe opracowania.

Indeks : 029 978-83-87-258-28-3

Opis:

Format:
15x21cm
Język:
polski
Liczba stron:
120
Oprawa:
miękka
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2008

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Kczewo. Szkic do dziejów miejscowości do 1989 roku
  • Obecnie brak na stanie
Kczewo. Szkic do dziejów miejscowości do 1989 roku

Kczewo. Szkic do dziejów miejscowości do 1989 roku - publikacja dotycząca dziejów Kczewa - kaszubskiej wsi w gminie Przodkowo (powiat kartuski) autorstwa Barbary Kąkol, dyrektor Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, od wielu lat mieszkanki tej miejscowości.

Cena 56,19 zł
Z Austrii na Kaszuby. Korespondencja Ferdinanda...

Z Austrii na Kaszuby. Korespondencja Ferdinanda Neureitera do literatów i regionalistów kaszubskich to druga część edycji poświęconej bogatej korespondencji, jaką przez lata prowadził znany i ceniony w kręgach kaszubskich pisarzy, intelektualistów, a także regionalistów pasjonat kultury, literatury i języka Kaszubów – Ferdinand Neureiter.

Cena 56,19 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio