• Nowy

Piekło na ziemi. Wòjnowé wspòmnienia Kaszëbów

55,00 zł
Brutto
Cena nie uległa zmianie

Z „Piekła na ziemi”, przez które przeszli Kaszubi, wyłania się także pewien wartościowy obraz. Otóż opowiadający uczestnicy i świadkowie tamtych straszliwych wydarzeń sami stanowią piękne przykłady prawego życia, pełnego pokory, obfitego w małżeńską i rodzicielską miłość. Byli wzorem pracowitości i patriotyzmu. Życiem pokazali, jak należy dbać o dobro Kaszub i Polski, nawet poza jej granicami, bo i takie dwa piękne świadectwa zawiera ta książka.

Ilość

Piekło na ziemi - to tytuł ostatniego, czwartego już, tomu wojennych losów Kaszubów. Zawiera 35 opowiedzianych historii spisanych na 500 stronach, w twardej oprawie. Włączając poprzednie tomy, ta obszerna praca obejmuje niemal sto wywiadów. Daje to imponujący zasób wiedzy o okrutnych czasach niemieckiej oraz stalinowskiej martyrologii Kaszubów. Dowiadujemy się o wielu ważnych aspektach wojny obronnej, także Zbrodni Pomorskiej, która pochłonęła blisko 40 tys. Pomorzan, w tym kilkanaście tysięcy Kaszubów. Dzieło dr. Eugeniusza Pryczkowskiego prezentuje losy kaszubskich żołnierzy siłą wcielanych do Wehrmachtu, a potem bohatersko walczących o wolność Polski, najczęściej pod dowództwem gen. Władysława Andersa lub gen. Stanisława Maczka. Obejmuje także – co jest wciąż nową jakością w literaturze wojennej Kaszub – bestialstwo wojsk sowieckich - ich gwałty dokonywane na niewinnych dziewczętach i kobietach, morderstwa oraz niespotykaną dotąd falę kradzieży.

Indeks : 673 978-83-63940-20-1

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
495
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Baninie
Miejsce i rok wydania:
2023

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

MAGNIFICAT KASZUBÓW w Ziemi Świętej

Album dokumentuje pielgrzymkę Kaszubów do Ziemi Świętej w dniach 10-17 marca 2013. Reportaż Dariusza Majkowskiego i napisane w języku kaszubskim homilie autorstwa
bp Wiesława Śmigla, ks. Mariana Miotka, ks. Bartłomieja Wittbrodta oddają atmosferę tamtych dni i związane z nią przeżycia.

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 40,00 zł -70% Cena 12,00 zł
Powrót wilka

"Powrót Wilka" to powieść o emigracyjnym niespełnieniu, miłości, zdradzie, zbrodni i wybaczeniu.


Po dziewiętnastu latach na emigracji Wilk przypływa swoim jachtem z Kanady, by odwiedzić rodzinne Trójmiasto, skąd uciekł po stanie wojennym.
Wiele spraw czeka na wyjaśnienie. Czy pierwsza miłość, którą porzucił, jeszcze się tli? Kto był zdrajcą w grupie konspiratorów? Co przyniesie spotkanie z synem, którego Wilk widział tylko na zdjęciach? Kto zrobił karierę, a komu się nie udało? Spotkanie dawnych przyjaciół kipi od tłumionych latami emocji.Cena 30,00 zł
Zapisywane z doskoku

Autorka jest bardzo świadoma splatania własnego życia z Historią. Jej troski obywatelskie oraz refleksje dotyczące zaangażowania inteligencji w działania na rzecz dobra wspólnego w nurcie wolnościowym, liberalno-lewicowym czynią tę książką szczególnie ważną lekturą obecnie, gdy stajemy przed wyborem na rzecz społeczeństwa otwartego i jego wartości, czy zamknięcia się w fobiach i kompleksach, izolujących nas od podstawowych wartości kultury europejskiej. Ponadto język piękny, a zarazem prosty i komunikatywny porwie każdego, także najbardziej wymagającego czytelnika. Warstwę tekstową pamiętnika uzupełnia 50 fotografii z archiwum autorki.

Cena 55,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio