• Zestawienié synopticzné Ewanielii z greczi na kaszëbsczi tołmaczonëch

Zestawienié synopticzné Ewanielii z greczi na kaszëbsczi tołmaczonëch (Zestawienie synoptyczne Ewangelii)

60,00 zł
Brutto

Dzieło Ojca  Adama R. Sikory jest czwartą synapsą powstałą w Kościele katolickim w Polsce, a pierwszą przełożoną na język kaszubski.

Ilość

Zestawienie synoptyczne czterech Ewangelii świętych Marka,Jana, Łukasza i Mateusza na kaszubski tłumaczonych jest kolejnym krokiem na polu kaszubskiej translatoryki biblijnej zmierzającym do umożliwienia coraz pełniejszego odczytywania orędzia Ewangelii, tym razem poprzez znane od początków chrześcijaństwa narzędzie, jakim jest synopsa.

Słowo synopsa pochodzi od greckiego słowa synopsis i oznacza tyle, co „widzieć łącznie”. W przypadku czterech Ewangelii chodzi o zestawienie tekstów dotyczących tych samych zdarzeń, wypowiedzi czy idei, które pojawiają się w każdej z Ewangelii, chociaż w każdej z nich ukazane są w odmienny sposób. Pamiętać bowiem należy, że Ewangelie pisane w różnym czasie, przez różnych autorów, do różnych adresatów, charakteryzują się własną specyfiką.Indeks : 423 978-83-63266-98-1

W magazynie : 20 Przedmioty

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
350
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Miejsce i rok wydania:
Poznań 2014

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Modlitewnik. Më trzimómë z Bògã (My trzymamy z...

II wydanie modlitewnika kaszubskiego. Przekładu tekstów dokonali Eugeniusz Gołąbek i Eugeniusz Pryczkowski. Oprócz modlitw, książeczka zawiera m.in. fragment homilii, którą wygłosił Jan Paweł II w Gdyni w 1987r. Prosił wówczas Kaszubów, by strzegli "tych wartości i tego dziedzictwa", które stanowią ich tożsamość. 

Cena podstawowa 18,00 zł -7,00 zł Cena 11,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio