W céni Bòżëch skrzidłów – psalmy (W cieniu Bożych skrzydeł)
Dzięki staraniom Stowarzyszenia DISCANTUS w Gowidlinie, nakładem wydawnictwa muzycznego ARS Sonora ukazała się płyta zatytułowana – W céni Bòżëch skrzidłów – psalmy.
Psalmy przeznaczone na głosy solowe z towarzyszeniem organów wykonali: Marzena Michałowska – sopran, Sławomir Bronk – kontratenor, Maciej Zakrzewski – organy,w roli narratora wystąpił Michał Bronk.
Wykaz kompozycji:
- Introduction, Psalm 63, Bãdã Ce sławił całim mòjim żëcym
2. Psalm 8, Stwórca i stwòrzenié - Psalm 23, Jahwe mòjim pasturzã
4. Psalm 27, Jahwe widã i zbawienim – kliknij - Psalm 42, Teskniączka za Bògã
- Psalm 57, W céni Bòżëch skrzidłów [Stasiowi]
- Psalm 90, Naùczë nas rechòwac dnie nasze
8. Psalm 91, Pòd starą Nôwëższégò - Psalm 102, Mòdlëtwa ùcemiãżonégò
- Psalm 110, Mesjôsz – król i kapłan
11. Psalm 113, Chwalta, słëdzë miono Pana!
12. Psalm 117, Chwalta Pana, wszëtczé nôrodë - Psalm 118, Dzãkã skłôdôjta Panu, bò je dobri!
Publikacja ta zawiera nowe religijne utwory młodych pomorskich kompozytorów – Anny Rocławskiej-Musiałczyk i Adama Diesnera. Warstwę tekstową kompozycji stanowią wybrane psalmy z Księgi Psalmów Starego Testamentu w przekładzie z języka hebrajskiego na kaszubski o. Adama Ryszarda Sikory OFM.
Zobacz także
-
Gòdë na Kaszëbach. Kaszubskie kolędyCena 28,46 zł
-
Magnificat. Mòja dësza wielbi Pana (Moja dusza...Cena 24,39 zł
-
Knôpi za mną póczi jesz jem panną (Chłopcy za...Cena 24,39 zł
-
Dzysô takô mòda jeCena 24,39 zł
-
TE DEUM. Chwałã przëjim òd nas (Przyjmij od nas...Cena 24,39 zł
-
Missa Cassubiae - Discantus płyta CDCena 24,39 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Dzieło Ojca Adama R. Sikory jest czwartą synapsą powstałą w Kościele katolickim w Polsce, a pierwszą przełożoną na język kaszubski.
Zbiór religijnych pieśni kaszubskich, wykorzystywanych w Liturgii Eucharystycznej, podczas pielgrzymek czy spotkań o charakterze religijnym. Ułożony według roku kościelnego. Zawiera modlitwy w jezyku kaszubskim i ponad 100 pieśni.
Ewangelia według świętego Marka – druga z kolei, a zarazem najkrótsza i najstarsza Ewangelia nowotestamentowa
Produkty w tej samej kategorii:
Pusta noc to niezwykły i wciąż żywy na Kaszubach obyczaj. Dotyczy on ostatniej nocy przed pogrzebem zmarłej osoby, kiedy to ludzie gromadzą się w domu nieboszczyka, aby odmówić tam różaniec. Po odmówieniu modlitwy zgromadzeni jednak nie odchodzą do swoich domów. Pozostają w domu żałoby, aby do rana śpiewać pieśni pustonocne.
Album dokumentuje pielgrzymkę Kaszubów do Ziemi Świętej w dniach 10-17 marca 2013. Reportaż Dariusza Majkowskiego i napisane w języku kaszubskim homilie autorstwa
bp Wiesława Śmigla, ks. Mariana Miotka, ks. Bartłomieja Wittbrodta oddają atmosferę tamtych dni i związane z nią przeżycia.
... jest kilka takich miejsc na Ziemi, do których wracam i wracam. Chcę wracać. Do nich należą okolice Wiela, a w szczególności Kalwaria. Co jest tego przyczyną? Krajobraz? Tak. Woda? Tak. Powietrze? Tak. Dziwnie uformowane drzewa - także. Jest jeszcze to coś, na co trafiamy niezwykle rzadko - cisza i spokój. Można tutaj godzinami chodzić i chodzić.(...)"
Sympozjum Chrześcijaństwo na Pomorzu. Kultura duchowa i materialna stanowi naukowe, duchowe i artystyczne przedsięwzięcie, którego celem są realizowane raz w roku konferencje, poświęcone Świętym i Patronom Pomorza, mającym swój istotny udział w kształtowaniu świadomości dziedzictwa duchowego zarówno w wymiarze jednostkowym, regionalnym, jak też globalnym. Zadaniem tego projektu jest przybliżenie kultury duchowej i materialnej naszego Wspólnego Dobra, a także przyczynienie się do umocnienia świadomości miejsca i regionu, w którym się żyje poprzez sięganie do źródeł duchowości. W dawnych wiekach swoją postawą, wiarą, męstwem i odwagą wartości duchowe poświadczali chrześcijanie, których sława i kult przetrwały do czasów współczesnych.