Poezja twórców z kręgu "Klëki"
  • Poezja twórców z kręgu "Klëki"
  • Poezja twórców z kręgu "Klëki"

Poezja twórców z kręgu "Klëki"

33,33 zł
Cena nie uległa zmianie

Biblioteka Pisarzy Kaszubskich t. 10

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Bohaterem - przedmiotem badań i prezentacji w niniejszym tomie Biblioteki Pisarzy Kaszubskich jest twórczość liryczna grona autorów związanych z wychodzącym w Wejherowie w latach 1937-1939 czasopismem społeczno-polityczno-literacko-kulturalnym "Klëka". Prezentując ich wiersze i inne utwory poetyckie, nie możemy pominąć rzeczywistości, w jakiej powstawały, a więc także dziejów Kaszubów i samej "Klëki" - jej twórców, programu, współpracowników i odbiorców, jak równieżpóźniejszych losów owego grona twórców prezentowanej tu liryki, powstałej także w okresie II wojny światowej, jak i przedewszystkim w sytuacji PRL-u. Lata powojenne mimo niesprzyjających warunków dla działalności i twórczości kaszubskiej, prezentują się w odniesieniu do interesującego nas grona jako najbardziej owocne. niemal wszyscy twórcy kręgu "Klëki" nie doczekali odradzania się samorządności lokalnej i regionalnej oraz suwerenności Rzeczypospolitej od 1989 roku, w tym podmiotowości i pełni wolnościtwórczego działania społeczności kaszubskiej.

Wstęp, Józef Borzyszkowski

Indeks : 064 978-8363368-72-2

Opis:

Format:
15x21cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
420
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2015

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Poezja Zrzeszyńców

"Poezja zrzeszyńców" - 8 tom Biblioteki pisarzy kaszubskich, prezentujący dorobek poetycki zrzeszyńców - Jana Trepczyka, Aleksandra Labudy, Jana Rompskiego, Stefana Bieszka, Franciszka Gruczy, Feliksa Marszałkowskiego.

Cena 33,33 zł
Odpominania. Günter Grass

Dwujęzyczna publikacja przygotowana na rocznicę 90. urodzin zawiera wspomnienia dotyczące recepcji twórczości Güntera Grassa, opowieści w konwencji mikrohistorii o spotkaniu z artystą i/lub jego tekstem.

Cena 37,14 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio