To dla Ciebie... wiersze Franciszka Fenikowskiego
  • To dla Ciebie...
  • To dla Ciebie... wiersze Franciszka Fenikowskiego

To dla Ciebie... wiersze Franciszka Fenikowskiego

19,05 zł
Cena nie uległa zmianie

"To dla Ciebie..." - zbiór wierszy Franciszka Fenikowskiego, adresowanych do jego trzech wielkich miłości: Róży Ostrowskiej, Teresy Sierant i Ireny Fenikowskiej. Wewnątrz tomiku wiele zdjęć związanych ze wspomnianymi postaciami.

Ilość

Franciszek Fenikowski był pisarzem związanym z Wybrzeżem Gdańskim. W końcu lat 40. osiedlił się na Pomorzu i dla tego regionu poświęcił swój literacki talent. Początkowo zamieszkał w Gdyni, w Orłowie. W 1970 r. przeniósł się do Gdańska. Szczególnie pasjonowały go morze oraz Kaszuby, czego owoce można odnaleźć w wielu utworach różnych gatunków literackich. Swój talent realizował w reportażu, publicystyce, poezji, opowiadaniach, bajkach, legendach, widowiskach teatralnych i krytyce artystycznej. W latach 1948-1955 pracował w „Dzienniku Bałtyckim” jako kierownik literacki, redagował dodatek „Rejsy”. Od 1950 r. był członkiem Związku Literatów Polskich. Otrzymał wiele nagród i odznaczeń, w tym także najbardziej prestiżową nagrodę kaszubską – Medal Stolema.

Indeks : 265 978-83-63368-94-4

Opis:

Format:
13x17,5
Język:
polski
Liczba stron:
160
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2016

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Żużónka jak mrzónka. Kołysanka z marzeń /...

Wiersze dla dzieci Stanisława Jankego są od wielu lat chętnie czytane przez najmłodszych, recytowane podczas konkursów „Rodnô Mòwa” i przy innych okazjach. Poeta potrafił w nich dotrzeć do dziecięcej wyobraźni, opisać codzienne sprawy, które dla kilkulatków są „najważniejsze na świecie”, a wielu dorosłych w ogóle ich nie zauważa.

Do książki dołączony jest audiobook

Cena 28,57 zł
Jan Drzeżdżon. Twórczość Kaszubska

"Twórczość kaszubska" - 11 tom z serii Biblioteki Pisarzy Kaszubskich w opracowaniu Marka Cybulskiego i Daniela Kalinowskiego. Książka przybliża utwory prozatorskie i poetyckie Jana Drzeżdżona.

Cena 33,33 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio