Pòwid miesąca/Poświata księżyca
  • Pòwid miesąca/Poświata księżyca
  • Pòwid miesąca/Poświata księżyca

Pòwid miesąca/Poświata księżyca

20,00 zł
Brutto
Cena nie uległa zmianie

W niniejszym tomie Pòwid miesąca/Poświata księżyca zamieszczone zostały teksty prof. dr hab. Adeli Kuik-Kalinowskiej, emocjonalnie i genealogicznie związane z piękną, ale jednocześnie mocno doświadczoną ziemią Pojezierza Bytowskiego. 

Ilość

Wiersze te, z jednej strony są wyjątkowym i niezwykle autentycznym sposobem mówienia do drugiego człowieka i do siebie zarazem, z drugiej zaś – objawieniem świata przeżyć i odsłonięciem jakże delikatnej i wrażliwej duszy Autorki. Wspaniałą, a przy tym bogatą egzemplifikację takiego przeżywania i interpretowania rzeczywistości są jakże wyraziste tematy (motywy) jej poetyckiej refleksji. Wydaje się, że na czoło owych, prawie mistycznych zadumań, zamkniętych w słowie, wysuwają się bogate i upoetycznione wspomnienia z dzieciństwa, przywołane przeżycia z domu rodzinnego przefiltrowane już to delikatną nutą sentymentu, już to owiane welonem wyczuwalnego, lecz bez zbytniego narzucania się, przejętego w tradycji sacrum.

Indeks : 564 9788365826329

Opis:

Format:
13 x 21 cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
112
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Raptularz kaszubski

Kaszubski raptularz to tomik recenzji, esejów i artykułów złożony w całość dzięki porządkowi gatunkowemu omawianych utworów i zjawisk.

Cena 29,00 zł
Przódë a dzysô (Kiedyś i dziś)

Ceynowa-poeta w zbiorku Przódë a dzysô to liryk związany z kaszubską ludowością i autentyzmem kulturowym. Pozytywnie – chwaląco i uwznioślająco – przedstawiający tradycję przodków oraz ustawiający się w pokoleniowo-historycznym szeregu liderów pomorskiego ruchu identyfikacyjnego. To także liryk poromantyczny, który wychodząc od wyrażania prawd ludu, formułuje wartości rodowe, etniczne i narodowe, sławiące własne kaszubskie domostwo, ale i związki z Polską jako państwem i racją cywilizacyjną. Otrzymujemy więc dzisiaj 65 wierszy nasiąkniętych stylem myślenia autora, który zanurzony w dawność pisał nie tylko dla swoich współczesnych, ale i dla naszego dzisiejszego „teraz”.

Cena 25,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio