

W niniejszym tomie Pòwid miesąca/Poświata księżyca zamieszczone zostały teksty prof. dr hab. Adeli Kuik-Kalinowskiej, emocjonalnie i genealogicznie związane z piękną, ale jednocześnie mocno doświadczoną ziemią Pojezierza Bytowskiego.
Wiersze te, z jednej strony są wyjątkowym i niezwykle autentycznym sposobem mówienia do drugiego człowieka i do siebie zarazem, z drugiej zaś – objawieniem świata przeżyć i odsłonięciem jakże delikatnej i wrażliwej duszy Autorki. Wspaniałą, a przy tym bogatą egzemplifikację takiego przeżywania i interpretowania rzeczywistości są jakże wyraziste tematy (motywy) jej poetyckiej refleksji. Wydaje się, że na czoło owych, prawie mistycznych zadumań, zamkniętych w słowie, wysuwają się bogate i upoetycznione wspomnienia z dzieciństwa, przywołane przeżycia z domu rodzinnego przefiltrowane już to delikatną nutą sentymentu, już to owiane welonem wyczuwalnego, lecz bez zbytniego narzucania się, przejętego w tradycji sacrum.
"Poezja zrzeszyńców" - 8 tom Biblioteki pisarzy kaszubskich, prezentujący dorobek poetycki zrzeszyńców - Jana Trepczyka, Aleksandra Labudy, Jana Rompskiego, Stefana Bieszka, Franciszka Gruczy, Feliksa Marszałkowskiego.
Kolejny tom z serii Biblioteki Pisarzy Kaszubskich.
"Stolemowe znamię" - książka wprowadza na ścieżki pełne tajemnic, wśród których kluczowe miejsce zajmują kamienne kręgi, fascynujące wciąż zarówno naukowców jak i amatorów, przede wszystkim jednak tych, którzy kamienne kręgi dotknęli z bliska.
Tomik poezji autorstwa Sławiny Kwidzińskiej okraszony obrazami Marioli Wiśniowskiej.
Ceynowa-poeta w zbiorku Przódë a dzysô to liryk związany z kaszubską ludowością i autentyzmem kulturowym. Pozytywnie – chwaląco i uwznioślająco – przedstawiający tradycję przodków oraz ustawiający się w pokoleniowo-historycznym szeregu liderów pomorskiego ruchu identyfikacyjnego. To także liryk poromantyczny, który wychodząc od wyrażania prawd ludu, formułuje wartości rodowe, etniczne i narodowe, sławiące własne kaszubskie domostwo, ale i związki z Polską jako państwem i racją cywilizacyjną. Otrzymujemy więc dzisiaj 65 wierszy nasiąkniętych stylem myślenia autora, który zanurzony w dawność pisał nie tylko dla swoich współczesnych, ale i dla naszego dzisiejszego „teraz”.
"Twórczość kaszubska" - 16 tom z serii Biblioteki Pisarzy Kaszubskich