Pòwid miesąca/Poświata księżyca
  • Pòwid miesąca/Poświata księżyca
  • Pòwid miesąca/Poświata księżyca

Pòwid miesąca/Poświata księżyca

19,05 zł
Cena nie uległa zmianie

W niniejszym tomie Pòwid miesąca/Poświata księżyca zamieszczone zostały teksty prof. dr hab. Adeli Kuik-Kalinowskiej, emocjonalnie i genealogicznie związane z piękną, ale jednocześnie mocno doświadczoną ziemią Pojezierza Bytowskiego. 

Ilość

Wiersze te, z jednej strony są wyjątkowym i niezwykle autentycznym sposobem mówienia do drugiego człowieka i do siebie zarazem, z drugiej zaś – objawieniem świata przeżyć i odsłonięciem jakże delikatnej i wrażliwej duszy Autorki. Wspaniałą, a przy tym bogatą egzemplifikację takiego przeżywania i interpretowania rzeczywistości są jakże wyraziste tematy (motywy) jej poetyckiej refleksji. Wydaje się, że na czoło owych, prawie mistycznych zadumań, zamkniętych w słowie, wysuwają się bogate i upoetycznione wspomnienia z dzieciństwa, przywołane przeżycia z domu rodzinnego przefiltrowane już to delikatną nutą sentymentu, już to owiane welonem wyczuwalnego, lecz bez zbytniego narzucania się, przejętego w tradycji sacrum.

Indeks : 564 9788365826329

Opis:

Liczba stron:
112
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Format:
13 x 21 cm
Język:
kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Jan Drzeżdżon. Twórczość Kaszubska

"Twórczość kaszubska" - 11 tom z serii Biblioteki Pisarzy Kaszubskich w opracowaniu Marka Cybulskiego i Daniela Kalinowskiego. Książka przybliża utwory prozatorskie i poetyckie Jana Drzeżdżona.

Cena 33,33 zł
Płomiéń miłotë (Płomień miłości)
  • Obecnie brak na stanie
Płomiéń miłotë (Płomień miłości)

W skład zbioru wchodzi  51 sonetów na 51 lat Eugeniusza Pryczkowskiego. Sonety to dosyć wyjątkowa i trudna forma poezji. Dość powiedzieć, że dotychczas ukazał się wiele lat temu tylko jeden tomik sonetów Stefana Bieszka. Po wtóre książka jest wydana niezwykle okazale. Jest w twardej oprawie, bogato i kolorowo ilustrowana. Zgodnie z tytułem większość wierszy jest o tematyce miłosnej.

Cena 24,76 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio