• Nowy

Pomerania 12/2023

5,00 zł
Brutto
Cena nie uległa zmianie

Czasopismo o tematyce społeczno-kulturalnej dotyczącej Pomorza i Kaszub wydawane od 1963 roku przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Ilość

𝗢𝗱 𝗥𝗲𝗱𝗮𝗸𝘁𝗼𝗿𝗮

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, który w naszym kaszubsko-pomorskim kalendarzu obfitował w wiele wydarzeń – wspomnę tylko te największe, jak Światowy Zjazd Kaszubów, który w lipcu odbył się w Kartuzach, Walne Plachandry w Pelplinie czy Jarmark Kaszubski w Gdańsku.

W listopadzie z kolei już po raz ósmy uczestniczyliśmy w 𝗞𝗮𝘀𝘇𝘂𝗯𝘀𝗸𝗶𝗺 𝗠𝗲𝗰𝘇𝘂 w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Zważywszy na rekordową w tym sezonie frekwencję (ponad 8 tys. kibiców), także to wydarzenie należałoby oznaczyć kategorią największych. Gros widowni stanowiły dzieci, młodzież oraz opiekunowie z kaszubskich szkół, którzy przybyli na Ergo Arenę za sprawą swojego uczestnictwa w konkursie plastycznym w ramach akcji „𝗔𝗸𝘁𝘆𝘄𝗻𝗲 𝗞𝗮𝘀𝘇𝘂𝗯𝘆”, zorganizowanym przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Stowarzyszenie Trefl Pomorze. Mecz koszykówki był okazją do wręczenia nagród laureatom VIII edycji konkursu, którego tematem był tegoroczny patron roku ZKP – Antoni Abraham.

Także w listopadzie poznaliśmy laureatów 𝗫𝗫𝗜𝗜 𝗗𝘆𝗸𝘁𝗮𝗻𝗱𝗮 𝗞𝗮𝘀𝘇𝘂𝗯𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 zorganizowanego w Chmielnie, a w słupskim ratuszu zaprezentowano wystawę „Książę się żeni! Ślub Bogusława X i Anny Jagiellonki”, którą poprzedzono prelekcją z udziałem pomysłodawcy tego wydarzenia Zbigniewa Talewskiego z Fundacji Naji Gochë.

O wspomnianych listopadowych wydarzeniach piszemy na łamach grudniowej „Pomeranii”.

 

Indeks : 100

Opis:

Format:
20 x 28 cm
Język:
kaszubski, polski
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdańsku
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2022

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Żëcé i przigòdë Remùsa. Zwiercadło kaszëbsczé...

Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Aleksandra Majkowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu prof. Jerzego Tredera, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez prof. Marka Cybulskiego i Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic

Cena 79,00 zł
Strzał w plecy / Szos w chrzebt. Wòjnowé...
  • Obecnie brak na stanie
Strzał w plecy / Szos w chrzebt. Wòjnowé...

Książka zawiera trzydzieści obszernych zapisów rozmów w dwóch wersjach językowych; kaszubskiej (oryginalnej) i polskiej (tłumaczenie). Całość ma 416 stron. Wydany w twardej oprawie, częściowo w kolorze. Recenzentem jest wybitny znawca tematyki wojennej profesor Andrzej Gąsiorowski. Wspomnienia ujmują wszystkie najtrudniejsze aspekty wojennych okrucieństw doznawanych przez Kaszubów, zarówno ze strony niemieckiej, jak i rosyjskiej. Ukazują w całej pełni metody działania reżimów, widoczne zwłaszcza dziś w agresji na Ukrainę. Pokazują dramatyczne losy naszych ojców i matek.

Cena 49,00 zł
Pomerania 11/2022

Czasopismo o tematyce społeczno-kulturalnej dotyczącej Pomorza i Kaszub wydawane od 1963 roku przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Cena 5,00 zł
Kaszubskie stegny / Kashubian pathways

Album dokumentuje działalność artystyczną Jana Miśka, która dotyczy Pomorza, a w szczególności Kaszubszczyzny. „Kaszubskie stegny” są swoistym artystycznym dokumentem, plastyczno-literacką prezentacją złożonych, często bardzo trudnych losów społeczności Kaszubów.

Cena 40,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio