- Obecnie brak na stanie
Kalwaria Wejherowska
Kalwaria Wejherowska została odrestaurowana w latach 2006-2008 w ramach projektu "Zachowanie i udostępnienie dziedzictwa Pomorza poprzez utworzenie Parku Kulturowego w Wejherowie.
Wędrówka po ścieżkach nowo odrestaurowanej Kalwarii, niezwykłego miejsca spokoju, refleksji, religijnej odnowy.
Indeks : 219 9788392738398
Opis:
- Format:
- 15x21cm
- Język:
- polski, niemiecki, angielski
- Liczba stron:
- 80
- Oprawa:
- twarda
- Wydawca:
- BiT
- Miejsce i rok wydania:
- Gdańsk 2009
Specyficzne kody :
Zobacz także
-
Ks. Stefan Kardynał Wyszyński na Kalwarii...Cena 1,90 zł
-
Ludność polska Wejherowa i okolic w czasie II...Cena 38,10 zł
-
Dzieje Gminy WejherowoCena 55,24 zł
-
O Muzeum w Wejherowie snuta komiksem opowieśćCena 11,43 zł
-
To Muzeum - 50 lat działalności Muzeum...Cena 46,67 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Florian Ceynowa, choć nie był pierwszym, który podjął sprawę języka i tożsamości Kaszubów, jak też nie on pierwszy pisał po kaszubsku, to jednak do niego przypisane jest pierwszeństwo na drodze tworzenia kaszubskiego języka literackiego jako środka społecznej komunikacji, także w sferze nauki.
Vademecum kaszubskie Teatr kaszubski to kolejny bogato ilustrowany tom z serri Vademecum, poruszający zagadnienia związane z dziejami Kaszubów.
Monografia Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego przedstawiająca wkład tej organizacji w powojenną kulturę, życie społeczne i polityczne Kaszub oraz Pomorza.
To już piąte wydanie niezwykle popularnego vademecum, prezentującego dzieje kaszubskich i środkowopomorskich zamków oraz ich współczesność.
Produkty w tej samej kategorii:
Legendy ziemi człuchowskiej to fascynująca podróż po opowieściach związanych z Człuchowem i okolicznymi wioskami. Wraz z bohaterami – mieszkańcami ziemi człuchowskiej – spotykamy się z dzielnymi rycerzami, duchami, zaklętymi księżniczkami oraz postaciami z mitologii słowiańskiej.
Książka składa się z trzech zasadniczych części: Środowisko przyrodnicze, podział administracyjny, ludność i gospodarka.
Materiały etnograficzne z Pomorza Gdańskiego ukazują dziedzictwo kulturowe, zwyczaje i pieśni z Kaszub, Kociewia oraz Powiśla i do dziś stanowią niezastąpione źródło informacji o ludowości polskich mieszkańców dawnych Prus Zachodnich. Zamieszczone materiały mogą posłużyć do odkrywania bogactwa kulturowego tych regionów, co z kolei jest ważnym elementem kształtowania się lub odkrywania tożsamości regionalnej. Ponadto w tekstach J. Łęgowskiego znajduje się wiele interesujących odniesień do współczesnych mu realiów społeczno-politycznych, które znacząco wpłynęły na tematykę podejmowaną przez ówczesnych naukowców oraz sposób podejścia do wielu kwestii, w tym kwestii językowych. Materiały te mogą więc stanowić ciekawy punkt wyjścia do kolejnych rozważań naukowych i popularyzatorskich.
Drogi Czytelniku, przed Tobą 20 kolejnych i niezwykłych baśni Jana Drzeżdżona – prozaika i poety pochodzącego z Domatowa. Wieloletniego pedagoga, stojącego na straży edukacji dzieci, zwłaszcza tych kaszubskich. Pisarz uważał, że dziecko jest najdelikatniejszą i najkruchszą materią, o którą trzeba się troszczyć. O czym świadczy jego bogaty dorobek twórczy, skierowany właśnie do najmłodszego czytelnika.