- Obecnie brak na stanie

"Kaszuby warte poznania" jest drugim poszerzonym wydaniem pozycji "Nieznane Kaszuby" - popularnego kompendium wiedzy o historii, języku, kulturze, krajobrazie i kuchni Kaszub i Kaszubów.
Publikacja "Kaszuby warte poznania" jest już drugim wydaniem popularnego kompendium wiedzy o historii, języku, kulturze, krajobrazie i kuchni Kaszub i Kaszubów. Zachęcamy Czytelników do sięgania po nią, a potem po inne, bardziej obszerne prace poświęcone naszej krainie, które są dostępne w księgarni KaszubskaKsiazka.pl.
Indeks : 013 978-83-87258-47-4
Opis:
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Polsko-kaszubski słownik nazw miejscowych i fizjograficznych
2Kaszubski śpiewnik szkolny to trzeci z serii śpiewników prezentujących tradycyjne i współczesne pieśni z Kaszub.
Egzemplarze z uszkodzeniami. Materiały pokonferencyjne z III Konferencji Słowińców w Łebie w 1994 roku.
Książeczka do kolorowania "Poznaję Kaszuby" została przygotowana z myślą o najmłodszych. Łączy w sobie zabawę z edukacją regionalną. Pozwala małym odkrywcom poznawać znaczenie kaszubskich barw i symboli.
„Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych” Jana Wilkanowskiego, nauczyciela, działacza ekologicznego i przewodnika turystycznego, to wyjątkowa książka edukacyjna dla dzieci, która zainteresuje także niejednego dorosłego! Wyruszcie w podróż po Bałtyku i odkryjcie wiele ciekawostek i nieoczywistych faktów związanych z polskim morzem. Z książki dowiecie się między innymi – dlaczego może jest słone, czy jak odróżnić mewę od rybitwy. Książkę „Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych” Jana Wilkanowskiego dopełniają ilustracje Oli Krzanowskiej.
Przewodnik jest zaproszeniem w podróż po wybranych łowiskach Kaszub północnych, zaczynając od Helu przez Jastarnię, Władysławowo, Rozewie, Chłapowo, Ostrowo, Karwię, Karwieńskie Błota, Dębki, Jezioro Żarnowieckie, Jezioro Choczewskie, Jezioro Orle, Jezioro Dobre i rzekę Redę, kończąc na plaży w Mechelinkach.
Wędrówki z Günterem Grassem. Literacka kartografia Miasta
Gdańsk jest nie tylko scenerią wydarzeń, ale i bohaterem powieści Güntera Grassa. Artysta stworzył literacki mit o silnej mocy oddziaływania. „Trylogią gdańską” wprowadził Miasto, Kaszuby i Pomorze do literatury światowej nie tylko jako studium przypadku zaczadzenia faszyzmem, ale także jako pogranicze i laboratorium międzykulturowych relacji.
Takiego przewodnika po Kaszubach jeszcze nie było. Licząca blisko 500 stron publikacja to turystyczne kompendium prezentujące ponad 700 miejscowości położonych w centralnej i zachodniej części województwa pomorskiego – od podusteckich Zaleskich i leżącego nad Gwdą niewielkiego Domyśla po Łąg, do którego przyznają się też Borowiacy oraz podgdańskich Kłodawy i Rusocina.