• Obecnie brak na stanie
  • Kaszuby warte poznania
  • Kaszuby warte poznania
  • Kaszuby warte poznania
  • Kaszuby warte poznania

Kaszuby warte poznania

4,76 zł
Cena nie uległa zmianie

"Kaszuby warte poznania" jest drugim poszerzonym wydaniem pozycji "Nieznane Kaszuby" - popularnego kompendium wiedzy o historii, języku, kulturze, krajobrazie i kuchni Kaszub i Kaszubów. 

Ilość
Obecnie brak na stanie

Publikacja "Kaszuby warte poznania" jest już drugim wydaniem popularnego kompendium wiedzy o historii, języku, kulturze, krajobrazie i kuchni Kaszub i Kaszubów. Zachęcamy Czytelników do sięgania po nią, a potem po inne, bardziej obszerne prace poświęcone naszej krainie, które są dostępne w księgarni KaszubskaKsiazka.pl.

Indeks : 013 978-83-87258-47-4

Opis:

Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Format:
14x21cm
Język:
polski
Liczba stron:
60
Oprawa:
miękka

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Czytanie Pomorza. Literacki przewodnik po...

Kolejny tam z serii przewodników, poświęconych literaturze powstającej na Pomorzu wydawanych przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. NCK od 2015 roku organizuje „literackie wizje lokalne” w trakcie których pochodzący z Pomorza literaci oprowadzają po ważnych dla siebie miejscach, związanych z ich własną twórczością oraz twórczością inspirujących ich pisarzy.

Cena 28,57 zł
Kaszuby Północne na 4 pory roku. Przewodnik

Smagane surowymi wiatrami brzegi Bałtyku oraz najbardziej nasłoneczniona zatoka w Polsce – Zatoka Pucka. Zimą można obserwować zorzę polarną. Zmiany pór roku zwiastują tu dalecy ptasi przybysze, zatrzymujący się jesienią i wiosną w drodze między Arktyką a cieplejszymi krajami. Choć to nie pojezierze, znajdują się tu najczystsze z polskich jezior. Oto Kaszuby Północne, gdzie można odkrywać niezwykłe krajobrazy, zjawiska przyrodnicze oraz rośliny i zwierzęta, których próżno szukać w innych regionach Polski. 

Cena 30,48 zł
Z podaniem i legendą na kaszubskich szlakach
  • Obecnie brak na stanie
Z podaniem i legendą na kaszubskich szlakach

Tematyka legend łączy w sobie elementy historyczne i ludową fantazję. Przywoływane są w nich czasy książąt pomorskich, krzyżaków, a nawet chrystianizacji Pomorza – a jednocześnie świat kaszubskich opowieści, pełen zapadłych zamków i śpiących wojsk, zaludniają diabły, syreny i czarownice.

Cena 23,81 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio