Kaszuby. Slow przewodnik
Ta książka to coś więcej niż przewodnik. Autorka zaprasza do odkrywania miejsc, które są jej szczególnie bliskie, zachęcając do niespiesznego i uważnego ich poznawania. Dzieli się swoimi wspomnieniami, wrażeniami i refleksjami.
Ta książka to coś więcej niż przewodnik. Autorka zaprasza do odkrywania miejsc, które są jej szczególnie bliskie, zachęcając do niespiesznego i uważnego ich poznawania. Dzieli się swoimi wspomnieniami, wrażeniami i refleksjami. Rozmawia z ludźmi, inspirującymi artystami i pasjonatami, żyjącymi tu od pokoleń oraz tymi, którzy porzucili wielkomiejskie tempo, osiedli blisko natury i jako gospodarze tradycyjnych restauracji oraz agroturystycznych siedlisk i pensjonatów dzielą się ze swoimi gośćmi wszystkim, co może się kojarzyć z wypoczynkiem w rytmie slow.
Nie ma tu obowiązkowych punktów programu – raczej garść propozycji, które zainspirują, pozwolą zatrzymać się w biegu, rozejrzeć się uważnie wokół, poleniuchować na leżaku, pokontemplować piękno natury, porozmawiać, pomarzyć.
I koniecznie spróbować lokalnych produktów – miodów, ziół, truskawek, serów (na przykład słynnej Pijanej Kozy), doświadczając kaszubskiej gościnności.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Indeks : 364 978-83-8222-772-7
Opis:
- Liczba stron:
- 288
- Oprawa:
- miękka
- Wydawca:
- Wydawnictwo SBM
- Format:
- 16x24cm
- Język:
- polski
- Miejsce i rok wydania:
- 2023
Specyficzne kody :
Zobacz także
-
Zgubnik pomorski. Część I. Kaszuby. Wycieczki...Cena 37,14 zł
-
Trójmiasto. Ucieczki z miasta. Przewodnik...Cena 42,86 zł
-
Bucket list. Kaszuby i Bory Tucholskie. 100...Cena 42,86 zł
-
Kaszuby Północne na 4 pory roku. PrzewodnikCena 30,48 zł
-
Z "kijami" przez Kaszuby Północne. Przewodnik...Cena 30,48 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Album prezentujący niezaprzeczalne bogactwo i piękno kaszubskiego krajobrazu autorstwa Roberta Sikory, znanego fotografika z Podkarpacia, który w przepięknych zdjęciach z różnych pór roku ukazuje nam Kaszuby od morskiego wybrzeża aż po Bory Tucholskie dotknięte ubiegłoroczną nawałnicą
Bucket list. Kaszuby i Bory Tucholskie. 100 nieoczywistych miejsc i doświadczeń
Kaszuby i Bory Tucholskie to prawdziwa ostoja natury tuż obok nadmorskich kurortów. Tysiące jezior i jeziorek, zalesionych pagórków tworzących baśniową krainę, do której chcemy cię zabrać. Tutaj, leżąc na miękkim mchu z zamkniętymi oczami, poczujesz delikatny zapach żywicy, odetchniesz czystym powietrzem przy akompaniamencie ćwierkających ptaków, grających pasikoników i szumu sosen. Wierz nam, nigdzie tak nie odpoczniesz.
Kaszëbszczé kartë Montessori to didakticznô pòmòc inspirowónô pedagogiką Marii Montessori.
Dzãka òdjimkóm, jaczé są na pierszi stronie, prezentëjemë dzeckù konkret.
Na drëdżi stronie nachôdają sã zdania sparłãczoné z tima òbrôzkama.
Je to rozwojowi materiôł, jaczi zagwësniwô sparłãczenié konkretu – òdjimka – z abstrakcją, jaką je cało meritoriczô wiedza zawiartô w zdaniach.
Zawiera karty pracy (28 stron) i płytę cd.
Produkty w tej samej kategorii:
Gdzie w Gdańsku był Dom Bociana? Jakie kolory mają witraże w oknach na Mariackiej? Jak szuka się zaginionych studni z czasów napoleońskich? Czy w Gdańsku uprawiano kawę? Którymi uliczkami chadzał Stanisław Fiszer, ulubiony adiutant Kościuszki, realizując swoje szpiegowskie misje?
Takiego przewodnika po Kaszubach jeszcze nie było. Licząca blisko 500 stron publikacja to turystyczne kompendium prezentujące ponad 700 miejscowości położonych w centralnej i zachodniej części województwa pomorskiego – od podusteckich Zaleskich i leżącego nad Gwdą niewielkiego Domyśla po Łąg, do którego przyznają się też Borowiacy oraz podgdańskich Kłodawy i Rusocina.
Wędrówki z Günterem Grassem. Literacka kartografia Miasta
Gdańsk jest nie tylko scenerią wydarzeń, ale i bohaterem powieści Güntera Grassa. Artysta stworzył literacki mit o silnej mocy oddziaływania. „Trylogią gdańską” wprowadził Miasto, Kaszuby i Pomorze do literatury światowej nie tylko jako studium przypadku zaczadzenia faszyzmem, ale także jako pogranicze i laboratorium międzykulturowych relacji.
Kolejny tam z serii przewodników, poświęconych literaturze powstającej na Pomorzu wydawanych przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. NCK od 2015 roku organizuje „literackie wizje lokalne” w trakcie których pochodzący z Pomorza literaci oprowadzają po ważnych dla siebie miejscach, związanych z ich własną twórczością oraz twórczością inspirujących ich pisarzy.