• Wyprzedaż!
  • Nowy

Jan Bilot. Twórczość Kaszubska

40,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

"Twórczość kaszubska" - 16 tom z serii Biblioteki Pisarzy Kaszubskich 

Ilość

W pierwszej części znalazły się w nim opracowania naukowe:

- Józefa Borzyszkowskiego, Jan Bilot (1898-1940) - szkic do portretu - człowieka, kaszubskiego pisarza i polskiego policjanta

- Daniela Kalinowskiego, W kręgu spraw własnych i światowych. Jan Bilot i jego literatura

- Marka Cybulskiego, Język Jana Bilota - analiza i zasady standaryzacji

 

W drugiej części zostały umieszczone utwory poetyckie Jana Bilota z periodyków „Przyjaciel Ludu Kaszubskiego” i „Bënë ë buten”, „Gryf” oraz „Gryf Kaszubski” oraz kalendarza „Vjerné Naszińc” (m.in. ludowe bajki: Wãdrowczëk; Zasłużonô kara; Jak król złoto vëkrił; Ò Kaszëbje, co djôbła woszukôł; Ùkôrónô matka-macëcha; Ò smòkù, co żił nad Żarnowsczim Jezorã; Dobëti wiatënk; Mądrosc drëcha Òszëkańca; Smãtarzowô góra; Z dôwnëch lat; Ò Babim Dole; Ùkôróny chcywc oraz Na pùrtkòwëch drogach; opowiadania realistyczne: Sztormiga òd morza; Ò swiãtim Bònifacym; Ù Bògùsława Czwiôrtégò; V Légji Cëzozemskji; Cëdownô gwiôzda; Strach mô wiôldżé òczë; prozatorskie alegorie: Ò Jãzëkù, co do Mòwë na wrij szedł; Spravjedlëvosc, chtërné nje bëło; Niewòlô matczënégò serca oraz Dvje dësze, a jeden człovjek).

Dodane zostały również materiały pozyskane z berlińskich zbiorów Archiv der Berlin-Brandenburgischen Akademie der Wissenschaften. Nie były one dotąd publikowane.

 

Indeks : 067 97883658262

Opis:

Format:
15x21cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
320
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2022

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Czësto normalny swiat

,,Czësto normalny swiat’’ to tomik wierszy Danuty Charland, jaki ostatnio ukazał się nakładem Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej. Autorka pisze wiersze w języku polskim, angielskim oraz kaszubskim. Niektóre ukazały się już w antologiach oraz czasopismach. Pochodzi z Kartuz, jednak od lat mieszka w Bostonie w Stanach Zjednoczonych. Codzienne zwykłe sprawy oraz tęsknota za ojczyzną, to główne tematy wierszy Danuty Charland. Są one pięknym świadectwem przywiązania do tradycji oraz do swojej małej ojczyzny. 

 

Cena 30,00 zł

Sylwa kaszubskie

Sylwa kaszubskie to formy różnorodne, otwarte, nieco zaczepne... Napisane zostały głównie po to, aby zanotować wydarzenia kultury i wstępnie je ocenić. Sylwa mają również inspirować na przyszłość. Ta książka to zapis jednego z etapów drogi, która ciągle się rozwija...

Cena 30,00 zł

Jan Drzeżdżon. Twórczość Kaszubska

"Twórczość kaszubska" - 11 tom z serii Biblioteki Pisarzy Kaszubskich w opracowaniu Marka Cybulskiego i Daniela Kalinowskiego. Książka przybliża utwory prozatorskie i poetyckie Jana Drzeżdżona.

Cena 35,00 zł

Pòwid miesąca/Poświata księżyca

W niniejszym tomie Pòwid miesąca/Poświata księżyca zamieszczone zostały teksty prof. dr hab. Adeli Kuik-Kalinowskiej, emocjonalnie i genealogicznie związane z piękną, ale jednocześnie mocno doświadczoną ziemią Pojezierza Bytowskiego. 

Cena 20,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio