• Nowy
Ogród/Zélnik
  • Ogród/Zélnik

Ogród / Zélnik

29,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Polsko-kaszubski tom poezji współczesnej.

W „Ogrodzie” wszyscy mamy swoje miejsce. Wątor dotyka wielu podstawowych zagadnień, ale i tych, które przynależą danej grupie – są to sprawy kobiet, sprawy osób homoseksualnych, sprawy Polaków czy sprawy zagubionych we współczesnych chaosie (i brudzie – dosłownym oraz metaforycznym). Podmiot buduje więzi wskazując na wspólne doświadczenia, ale i zwierzając się z tych najbardziej intymnych. […] Odważne to wiersze. Wikłające czytelnika w konfrontacje z własnym ja, z wyobrażeniami, z naszymi postawami. Wątor otwiera nam oczy na wiele ważnych kwestii, ośmiela nas, prowokuje.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Małgorzata Wątor: ur. w 1988 roku w Słupsku, od kilku lat mieszka w Gdańsku. Poetka i animatorka kultury. Autorka tomów poezji „Przeznaczona / Namienionô” oraz „Ogród”. Jest z pochodzenia Kaszubką, publikuje zarówno w języku polskim i w języku kaszubskim. Jej wiersze publikowano m. in. w „Akancie”, „Autografie”, „Migotaniach – Gazecie Literackiej”, „Odrze", „Pomeranii”, „Stronnie Czynnej”. Należy do „Literackiego Klubu Wers” w Bytowie, do grupy „Wtorkowych Spotkań Literackich” w Słupsku i do „Gdańskiego Klubu Poetów”. Tłumaczona na język portugalski, angielski i niemiecki. Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska za rok 2020.

Indeks : 220 9788374563444

Opis:

Język:
kaszubski, polski
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych w Bydgoszczy
Miejsce i rok wydania:
2022

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Raptularz kaszubski

Kaszubski raptularz to tomik recenzji, esejów i artykułów złożony w całość dzięki porządkowi gatunkowemu omawianych utworów i zjawisk.

Cena 29,00 zł

Przódë a dzysô (Kiedyś i dziś)

Ceynowa-poeta w zbiorku Przódë a dzysô to liryk związany z kaszubską ludowością i autentyzmem kulturowym. Pozytywnie – chwaląco i uwznioślająco – przedstawiający tradycję przodków oraz ustawiający się w pokoleniowo-historycznym szeregu liderów pomorskiego ruchu identyfikacyjnego. To także liryk poromantyczny, który wychodząc od wyrażania prawd ludu, formułuje wartości rodowe, etniczne i narodowe, sławiące własne kaszubskie domostwo, ale i związki z Polską jako państwem i racją cywilizacyjną. Otrzymujemy więc dzisiaj 65 wierszy nasiąkniętych stylem myślenia autora, który zanurzony w dawność pisał nie tylko dla swoich współczesnych, ale i dla naszego dzisiejszego „teraz”.

Cena 25,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio