
Fischmarkt w Gduńsku
W publikacji został opisany historyczny FISHMARKT będący nawiązaniem do wielowiekowej tradycji Targu Rybnego w Gdańsku, sięgającej 1343 roku.
Kaszubskie piosenki kabaretowe w wykonaniu duetu- absolwentów gdańskiej Akademii Muzycznej: Tomasz Fopke - baryton i Ryszard Borysionek - akordeon.
Na płycie znalazło się 29 nowych utworów o zabarwieniu kabaretowym. Jest to płyta szczególna, gdyż nigdy jeszcze w dziejach muzyki tego regionu nie zebrano w tej formie współczesnych utworów, które powstały według zasady projektowej. Kaszubskie piosenki kabaretowe są nową dziedziną na muzycznej przestrzeni Pomorza.
Duet "We Dwa Konie” rozpoczął działalność w 2008 roku w Chmielnie, w początkowym okresie działalności jako pierwsi zaprezentowali piosenki Mieczysława Fogga przełożone na język kaszubski. Na ich pierwszą płytę zatytułowaną "We Dwa Konie” złożyły się bardzo różne kompozycje autorstwa obu panów. W swoich utworach nawiązują do sytuacji z dnia codziennego, komentują sytuację społeczną i polityczną, charakterystycznym dla Kaszubów poczuciem humoru.
Uwaga: egz. z ekspozycji, może mieć ślady użytkowania!
Indeks : 445
Opis:
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
W publikacji został opisany historyczny FISHMARKT będący nawiązaniem do wielowiekowej tradycji Targu Rybnego w Gdańsku, sięgającej 1343 roku.
opr. J. Borzyszkowski
Wspomnienia E. Pintus wydano w wersji dwujęzycznej i zostały bogato zilustrowane zdjęciami archiwalnymi i współczesnymi.
Pomorze Zachodnie w państwie brandenbursko-pruskim (1653-1815)
Śpiewnik zawiera 45 pieśni autorstwa Starzynian: Wacława Kirkowskiego (muzyka), do słów: Jana Piepki, Romana Drzeżdżona i Augustyna Blocka.
Na płycie znalazły się dwie duże formy wokalno-instrumentalne, wywodzące się z kręgu muzyki kościelnej: Magnificat kaszubskie (2009) i Msza kaszubska (2010). Ich autorem jest młody kompozytor Michał Sławecki, dla którego źródłem inspiracji stała się kaszubska wersja liturgii mszalnej, a także Kantyk Maryi w tłumaczeniu Eugeniusza Gołąbka.
Płyta Kaszubskiego Zespołu Regionalnego "Levino" - „Kaszëbsczé kòlãdë”. Zawarto na niej 26 utworów w języku kaszubskim.
To wyjątkowa płyta z książką zawierającą teksty, na której zgromadziliśmy piętnaście najpiękniejszych i najcenniejszych dla historii regionu kolęd, zaaranżowanych, zagranych oraz zaśpiewanych po kaszubsku (w tym kolęda kociewska) przez Chór Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej