• Obecnie brak na stanie
(Nie)znane życie figuranta Lecha Bądkowskiego
  • (Nie)znane życie figuranta Lecha Bądkowskiego
  • (Nie)znane życie figuranta Lecha Bądkowskiego
  • (Nie)znane życie figuranta Lecha Bądkowskiego

(Nie)znane życie figuranta Lecha Bądkowskiego

30,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Bogato ilustrowane zdjęciami i dokumentami „(Nie)znane życie figuranta Lecha Bądkowskiego” to lektura nietypowa. Osobiste refleksje piszącej przeplatane są zachowaną korespondencją, wspomnieniami i fragmentami powieści Lecha Bądkowskiego, wspomnieniami mamy i babci autorki, a także licznymi donosami sporządzonymi w okresie PRL na potrzeby Służby Bezpieczeństwa.Ilość
Obecnie brak na stanie

Książka Sławiny Kosmulskiej dotycząca postaci jej ojca - Lecha Bądkowskiego. W tytule pojawia się określenie „figurant” używane w PRL przez ówczesne służby rozpracowujące działalność Bądkowskiego. Publikacja z jednej strony nawiązuje właśnie do tych tematów, z którymi zetknęła się autorka, badając dokumenty ojca w Instytucie Pamięci Narodowej. Z zaprezentowanych materiałów wyłania się spora część działalności Bądkowskiego w Gdańsku oraz w innych częściach Kaszub. Ważne w tym wypadku było ukazanie, z czym Lech Bądkowski się zmagał i jak ciężka była to droga. Ten obraz to historia jego inwigilacji i nakładanych na niego szykan inspirowanych przez ówczesne władze. Z drugiej strony to osobiste spojrzenie na ojca autorki, jej relacje oraz wspólne przeżycia, początkowo widziane oczami dziecka, a później młodej osoby.

Indeks : 322 978-83-66052-39-0

Opis:

Format:
15 x 21,5 cm
Język:
polski
Liczba stron:
229
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Miejsce i rok wydania:
2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Dzieje szkolnictwa na Gochach, Benedykt Reszka

Dzieje szkolnictwa na Gochach, Benedykt Reszka

Książki Benedykta Reszki tematycznie są związane z Gochami, w których dominuje tematyka historyczna. Szczególnie ujawnia się to w Czasie zła i Ich losach, Ewangelikach na Gochach, Z dziejów rodziny Reschke-Reszka od 1515, a ostatnio w Dziejach Szkolnictwa na Gochach. 

Cena 55,00 zł
Nadbałtyckie spotkania
  • Wyprzedaż!
  • -15,00 zł

Nadbałtyckie spotkania

Zbiór szkiców, autorstwa dwójki znanych gdańskich dziennikarzy, opowiadających o związkach najwybitniejszych przedstawicieli kultury polskiej XIX/XX wieku z Pomorzem.

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 25,00 zł -15,00 zł Cena 10,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio