- Obecnie brak na stanie

Bogato ilustrowane zdjęciami i dokumentami „(Nie)znane życie figuranta Lecha Bądkowskiego” to lektura nietypowa. Osobiste refleksje piszącej przeplatane są zachowaną korespondencją, wspomnieniami i fragmentami powieści Lecha Bądkowskiego, wspomnieniami mamy i babci autorki, a także licznymi donosami sporządzonymi w okresie PRL na potrzeby Służby Bezpieczeństwa.
Książka Sławiny Kosmulskiej dotycząca postaci jej ojca - Lecha Bądkowskiego. W tytule pojawia się określenie „figurant” używane w PRL przez ówczesne służby rozpracowujące działalność Bądkowskiego. Publikacja z jednej strony nawiązuje właśnie do tych tematów, z którymi zetknęła się autorka, badając dokumenty ojca w Instytucie Pamięci Narodowej. Z zaprezentowanych materiałów wyłania się spora część działalności Bądkowskiego w Gdańsku oraz w innych częściach Kaszub. Ważne w tym wypadku było ukazanie, z czym Lech Bądkowski się zmagał i jak ciężka była to droga. Ten obraz to historia jego inwigilacji i nakładanych na niego szykan inspirowanych przez ówczesne władze. Z drugiej strony to osobiste spojrzenie na ojca autorki, jej relacje oraz wspólne przeżycia, początkowo widziane oczami dziecka, a później młodej osoby.
Indeks : 322 978-83-66052-39-0
Opis:
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Historia Bronka Kąkola, nurka z kaszubskiej rodziny, i jego pracy w Biurze Odbudowy Portów.
Tytuł oryginału: "Kąkol i Kalina"
zebrał i opracował J. Borzyszkowski
Flaga samochodowa z gryfem kaszubskim na żółtym tle. Montowana na bocznych szybach odsuwanych. Wyjątkowo mocny maszt.
Rozmiar flagi 45x30cm, wysokość masztu 45cm.
Dzieje szkolnictwa na Gochach, Benedykt Reszka
Książki Benedykta Reszki tematycznie są związane z Gochami, w których dominuje tematyka historyczna. Szczególnie ujawnia się to w Czasie zła i Ich losach, Ewangelikach na Gochach, Z dziejów rodziny Reschke-Reszka od 1515, a ostatnio w Dziejach Szkolnictwa na Gochach.
Autor stara się przedstawić czytelnikowi sytuacje ontaryjskich Kaszubów, którzy wyemigrowali do Ameryki.
Zbiór szkiców, autorstwa dwójki znanych gdańskich dziennikarzy, opowiadających o związkach najwybitniejszych przedstawicieli kultury polskiej XIX/XX wieku z Pomorzem.