

Publikacja jest pokłosiem konferencji naukowej zorganizowanej dla uczczenia 30. rocznicy śmierci pisarza i działacza kaszubskiego Lecha Bądkowskiego
Książka zawiera nie tylko referaty pokonferencyjne, ale również m.in. życiorys Lecha Bądkowskiego pióra Sławiny Kosmulskiej, teksty Janiny Borchmann i Dariusza Rompcy - dyrektora Szkoły Podstawowej w Luzinie mówiące o działaniach podejmowanych przez bibliotekę w Bolszewie i szkołę w Luzinie, mające na celu zachowanie pamięci o Lechu Bądkowskim, a także bogaty materiał ikonograficzny w postaci m.in. wystaw: Lech Bądkowski - obrazy z życia, która przedstawia najważniejsze wydarzenia w życiu Lecha Bądkowskiego przedstawione w postaci komiksu autorstwa sześciorga rysowników oraz poplenerową Inspiracje malarskie powieścią Lecha Bądkowskiego „Pieśń o miłosnym wieńcu” autorstwa osiemnaściorga artystów z Koła Pasji Twórczych.
Indeks : 322 978-83-935440-8-0
Opis:
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Bogato ilustrowane zdjęciami i dokumentami „(Nie)znane życie figuranta Lecha Bądkowskiego” to lektura nietypowa. Osobiste refleksje piszącej przeplatane są zachowaną korespondencją, wspomnieniami i fragmentami powieści Lecha Bądkowskiego, wspomnieniami mamy i babci autorki, a także licznymi donosami sporządzonymi w okresie PRL na potrzeby Służby Bezpieczeństwa.
HISTORIA KASZUBÓW W DZIEJACH POMORZA
DZIEJE NAJNOWSZE (PO 1945 R.)
Monografia Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego przedstawiająca wkład tej organizacji w powojenną kulturę, życie społeczne i polityczne Kaszub oraz Pomorza.
Trzynaście tekstów zamieszczonych w książce mniej lub bardziej ściśle odpowiada niebanalnej i intrygującej formule tematycznej Sesji Tłumaczy i Wydawców - Pogranicze. Literatura odzyskanych znaczeń.
Książka „Jak Bądkowski ze Słomczyńskim. Literackie listy z pieprzem” to zbiór listów dwóch przyjaciół, literatów, działaczy ruchu oporu z czasów II wojny światowej i PRL – Lecha Bądkowskiego i Macieja Słomczyńskiego.
Tom 1 Główne Miasto - fresk, sgraffito, mozaika, ceramika