• „Czas Zelinta” i inne opowiadania.

„Czas Zelinta” i inne opowiadania.

14,29 zł
Cena nie uległa zmianie

Teksty, które złożyły się na tę antologię to nagrodzone lub wyróżnione utwory z czterech już edycji konkursu prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona, zorganizowanego przez  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie w latach 1996-1999 oraz wspartego przez liczne grono przyjaciół i sponsorów, wymienionych w nocie edytorskiej.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Materiały konkursowe w większości napłynęły z Kaszub i Pomorza – chociaż konkurs ogarnął całą Polskę, skąd również nadeszły ciekawe utwory. Teksty mimo swojej krótkiej narracji mają tak pożądaną dla tego gatunku literackiego dramaturgię i napięcie. Tematy utworów były niezwykle ambitne i wciąż aktualne dla większości z nas, m.in. walka z przyrodą, borykanie się z ciężką chorobą lub przypadłościami wieku. Książkę rozpoczyna bardzo wymowna przypowieść o powstaniu ziemi kaszubskiej. Książka skierowana nie tylko dla wielbicieli kaszubszczyzny ale przede wszystkim dla miłośników literatury. 

Indeks : 198 83-911638-1-4

Opis:

Wydawca:
Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Zarząd Główny
Format:
15x21
Język:
polski
Liczba stron:
236
Oprawa:
miękka
Miejsce i rok wydania:
Wejherowo 2000

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Stolemowe znamię

"Stolemowe znamię" - książka wprowadza na ścieżki pełne tajemnic, wśród których kluczowe miejsce zajmują kamienne kręgi, fascynujące wciąż zarówno naukowców jak i amatorów, przede wszystkim jednak tych, którzy kamienne kręgi dotknęli z bliska.

Cena 15,24 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio