To już piąte wydanie niezwykle popularnego vademecum, prezentującego dzieje kaszubskich i środkowopomorskich zamków oraz ich współczesność.
Żëczbë, pòzdrówczi i cytatë pò kaszëbskù (Życzenia, pozdrowienia i cytaty po kaszubsku)
Książka powstała dla tych, którzy chcą składać życzenia w języku kaszubskim, mogą więc korzystać z podanych przykładów. Inspiracje do układania życzeń, autorka czerpała z usłyszanych i wyczytanych modlitw, pieśni, kolęd, wierszy, kazań, konferencji, prefacji mszalnych i osób trzecich.
Indeks : 535 978-83-955820-1-1
Opis:
- Format:
- 15x21cm
- Język:
- kaszubski
- Liczba stron:
- 136
- Oprawa:
- miękka
- Wydawca:
- Cassubia
- Miejsce i rok wydania:
- Łęczyce 2020
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
W książeczce znajdziecie podstawowe informacje o kilkunastu bohaterkach i bohaterach kaszubskich książek dla dzieci (oraz o Remusie, który według nas też może być interesującą postacią dla najmłodszych czytelników). Możecie się dowiedzieć m.in., jak wyglądają, co lubią i jak się ubierają, a przy okazji poznacie kaszubskie słowa, wyrażenia i zwroty.
Werónka zamienia się w obserwatorkę przyrody. Poznaje rośliny i zwierzęta, które można zobaczyć np. na spacerze w kaszubskim lesie. W tej książce czytelnicy spotkają też innych bohaterów: samotnego żółwia Téfka, wesołą żabkę Matyldę lub Michasię - dziewczynkę, która zaprzyjaźnia się z jaszczurką.
Zestaw trzech gier edukacyjnych
Produkty w tej samej kategorii:
Felietony publikowane w miesięczniku "Pomerania" w latach 2013-2019
Ludowe rytuały lecznicze na Pomorzu
Lecznictwo ludowe jest ważnym działem wiedzy użytkowej przynależnym do kultury ludowej. Jednakowoż istotny dla zrozumienia czym lecznictwo ludowe w istocie jest, wydaje się być jego aspekt symboliczny.
Oswoić śmierć. Edukacyjny potencjał kaszubskich rytuałów pogrzebowych
Na wyróżnienie zasługuje zarówno podjęcie próby utrwalenia kaszubskich zwyczajów i rytuałów okołopogrzebowych w Polsce oraz w Kanadzie, jak i autorska interpretacja, zmierzająca do stworzenia prospektywnej myśli, dotyczącej edukacji do śmierci opartej na wrażliwości na kulturę rodzimą. (…) Praca (…) jest ważną inspiracją do myślenia o śmierci, refleksji nad życiem i koniecznością uświadomienia sobie, co jest ważne. Skłania również do namysłu, w jaki sposób energia emocjonalna oraz solidarność grupowa, jaka rodzi się w kontekście sytuacji granicznej, mogą stać się dla każdego z nas momentem edukacyjnym.
Prof. zw. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński0
Książka ta jest osobistą podróżą we wspomnienia, opowieścią wspomaganą fotografiami o małym miasteczku na południu Kaszub (Brusy), które na lipcowy tydzień stawało się folklorystyczną stolicą Polski. Może ktoś z Was rozpozna się na fotografiach i przypomni sobie emocje wzruszenia i entuzjazm, jakie towarzyszyły festiwalowym koncertom.