- Obecnie brak na stanie

Czy odgadniesz chronologiczną kolejność ważnych i ciekawych wydarzeń z historii Polski i Kaszub?
Specjalne wydanie bestsellerowej gry z KASZUBSKIM dodatkiem!
„Timeline: Polska – Kaszuby” to 10-kartowy zestaw dodatkowy do głównej karcianki „Timeline:Polska”, należącej do bestsellerowej serii gier. „Timeline” to gra, która na całym świecie doczekała się już wielu różnych edycji („Historia”, „Wynalazki”, „Ameryka”, „Nauka i odkrycia”, „Muzyka i Kino” czy „Zwierzęta” to tylko niektóre z propozycji).
Wydawnictwo Rebel postanowiło zaczerpnąć z naszej własnej historii i zaproponowało polskim graczom karty prezentujące wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny. Ten ruch był strzałem w dziesiątkę, co potwierdzają wysokie oceny gry, jej pozytywne recenzje oraz ilość sprzedanych egzemplarzy, która utrzymuje ten produkt na liście bestsellerów sklepu.
„Timeline: Polska – Kaszuby”, który powstał z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, prezentuje natomiast ważne dla kaszubskiej tożsamości oraz regionu pomorskiego wydarzenia. Każda z kart (tak samo jak ma to miejsce w podstawce) jest dwustronna, jednak w odróżnieniu od pierwowzoru jedna z stron ma zapisaną nazwę wydarzenia w języku kaszubskim.
Zasady gry:
Jest to prosta gra, której zasady można wyjaśnić w dwie minuty. Każdy z uczestników zabawy otrzymuje pewną ilość kart (od 4 do 6). Pozostałe karty tworzą talię, którą kładzie się w zasięgu wszystkich uczestników zabawy. Następnie na środek stołu wykłada się kartę z odsłoniętą datą. Jest to nasz punkt odniesienia, względem którego będziemy rozkładali karty na osi czasu. Po kolei każdy z graczy musi określić, które z jego kart umiejscowić przed, a które po rzeczy zilustrowanej na karcie stanowiącej punkt odniesienia. Te zdarzenia, które rozegrały się wcześniej kładziemy na lewo, a te późniejsze na prawo – właśnie dlatego należy zwrócić szczególną uwagę, aby wszyscy otrzymali swoje karty stroną nie zawierającą daty. Z każdą kolejną kartą wyłożoną na środek stołu gra staje się coraz trudniejsza. Kiedy bowiem obok karty „Chrzest Polski” (966) i „Zjazd gnieźnieński” (1000) pojawi się karta „Pierwsze zdanie napisane w języku Polskim” będziemy musieli zdecydować, czy umieścić ja na lewo, na prawo, czy po środku obydwu kart. Kiedy gracz ułoży kartę w złym miejscu jest zmuszony odrzucić ją i wziąć ze stosu pozostałych kart nową. Gra przeznaczona jest do użytku w gronie od dwóch do ośmiu osób. Poszczególne tury rozgrywa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a całą zabawę rozpoczyna najmłodszy z graczy. Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich swoich kart.
Zasady gry na YouTube: https://bit.ly/2WEL7bx
Timeline to idealny sposób na naukę przez zabawę. Gracze nawet nie zorientują się, jak wiele zostanie im w głowach już po pierwszej, krótkiej rozgrywce. Gra jest idealnym narzędziem do wykorzystania przy nauce historii, ale też świetnym sposobem na integrację grupy.
Zawartość pudełka:
Książka zawiera zbiór scenariuszy opracowanych w języku kaszubskim. Jest doskonałą pomocą dydaktyczną nie tylko dla nauczycieli, którzy prowadzą w szkole koło teatralne, ale także dla tych, którzy chcą uatrakcyjnić swoje zajęcia edukacyjne. Przedstawienia teatralne przygotowane według zamieszczonych scenariuszy mogą uświetnić niemal każdą uroczystość szkolną.
W świetle dnia to zbiór około 220 podań, bajek i anegdot spisanych przed laty przez ks. dr. Bernarda Sychtę i zamieszczonych w jego siedmiotomowym Słowniku gwar kaszubskich na tle kultury ludowej. Podania te zostały zaprezentowane w dwóch językach – po kaszubsku i po polsku.
Teczka zawiera 20 barwnych plansz formatu A3 oraz 20 odpowiednich matryc czarno-białych do kopiowania na płótno. Każda zawiera numerację kolorów użytych nici wg producentów oraz praktyczne rady dotyczące techniki haftowania i przenoszenia wzoru na płótno. Całość jest zafoliowana.
„Bycio Herbu Kasztan Na Gochach” to już trzecia dwujęzyczna publikacja z serii przygód nieco roztrzepanego cudaka. Tym razem Kasztanek na chwilę opuszcza Bytów. Chcąc poszerzyć swoje horyzonty, udaje się w podróż do zaprzyjaźnionej gminy Lipnica.
Obrazkowa piosenka Kaszëbsczé nótë (inne nazwy: Kaszubskie nuty, Alfabet kaszubski, Abecadło kaszubskie) to oryginalny i rozpoznawalny element folkloru kaszubskiego. Przedstawiamy Państwu puzzle 100 elementów, które po rozłożeniu dadzą obraz o wymiarach 410x275 mm - przedstawiające najbardziej rozpoznawalną kaszubską wyliczankę.
Z okazji przypadającego w 2020 roku 100-lecia zaślubin Polski z morzem oraz powrotu Pomorza do Polski przygotowaliśmy dla Państwa mini puzzle składające się z 54 elementów przedstawiające obraz Wojciecha Kossaka „Zaślubiny Polski z morzem”.
Gra nawiązuje do powieści Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Remusa” oraz kaszubskiej mitologii. Głównym bohaterem powieści jest Remus, który wędruje po Kaszubach z taczką wypełnioną głównie książkami i dewocjonaliami. Jego misją jest uratowanie Królewianki , która pragnie wrócić do swojego zamku.
Prostokątna naklejka z Gryfem i napisem Kaszëbë.
Ciekawy akcent promujący Kaszuby.